Karasu

Kuzey sahillerinde hayat mesaisi

Kuzey sahillerinde hayat mesaisi

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin her yıl görevlerini başarıyla sürdüren “Hayat Timi” olarak bilinen Büyükşehir İtfaiyesi Cankurtaran Timi ekipleri, 15 Haziran itibariyle Karasu, Kaynarca, Kocaali ve Kadınlar Plajı sahillerinde hayat mesaisine başladı.

69 cankurtaran görev aldı

Her yıl görevlerini başarıyla sürdüren Sakarya Büyükşehir İtfaiyesi Cankurtaran Timi ekipleri 15 Haziran itibariyle görevlerine başladı. Karasu, Kaynarca ve Kocaali ilçe sahilleri ile Kocaali Kadınlar Plajı’nda yaklaşık 55 kilometrelik bir sorumluluk alanında 69 cankurtaran, 45 farklı kulede ‘hayat mesaisi’ için görev aldı. 6 jetski, 2 atv aracı, 1 4×4 arazi aracı ile sahillerde pür dikkat nöbet tutan cankurtaranlar, bu yıl tatil sezonunu sıfır kayıpla tamamlamak istiyor. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, “Bizim görev almadığımız hiçbir noktada lütfen denize girmeyin” dedi.

Karasu’da yeni sezon başladı

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, Kocaali Belediye Başkan Ahmet Acar, Kaynarca Belediye Başkanı Murat Kefli ile birlikte Karasu Sahili’nde görev yapan cankurtaran timini ziyaret ederek hazırlanan kuleleri, harekat merkezini ve envanteri inceleyen Ekrem Yüce, “Karasu sahip olduğu göl, nehir, yayla, deniz ve longoz gibi avantajlar sayesinde bir turizm kenti. Özellikle yaz aylarında Kaynarca, Karasu ve Kocaali sahillerimizde canlılık son derece artıyor. Turizm cenneti olan kuzey sahillerimizde yeni bir sezona başlıyoruz. Bu yaz sezonunda da önceliğimiz vatandaşlarımızın can güvenliği” şeklinde konuştu.

Tüm ayrıntılar düşünüldü

Konuşmasına devam eden Yüce, “Hafızalarımızda, sadece güzel hatıralar kalsın diye ekiplerimizi son derece özenli eğitimlerden geçirdik. Dünyadan ülkemizden ve şehrimizin dört bir yanından gelen turistlere güvenli ve huzurlu bir ortam sunmak için tüm ayrıntıları düşündük. Oluşturduğumuz ‘Hayat Timi’ ile sahillerimizden can güvenliğini ele alıyoruz. Bu hususlarda vatandaşlarımızdan da bir isteğimiz var. Cankurtaran olmayan bölgelerde denize girmek tehlikeli olduğu için bu bölgelerde denize girmemeniz. Gerekli bölgelere ilgili tabelalarımızı asmış olup vatandaşlarımızdan bu konuda hassasiyet bekliyoruz” diye konuştu.

Kayıpsız bir sezon

Kayıpsız ve acısız bir sezon hedeflediklerini belirten Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, “Vatandaşlarımızın ve ilçelerimize gelen turistlerin can güvenliğini sağlamak amacıyla Karasu ve Kocaali sahillerimizde güvenli bölgeler yaptık. 55 kilometrelik bir sorumluluk alanında 69 cankurtaran, 45 farklı kulede göreve başladı. Özellikle denizin dalgalı olduğu dönemlerde cankurtaranlarımızın tavsiyelerini dikkate almak çok önemli bir husus. Bu sezonu kayıp vermeden bitirmeyi temenni ediyoruz. Sezonumuz hayırlı olsun” diyerek konuşmasını tamamladı.

Yüce, “Kayıpsız bir sezon hedefliyoruz” dedi.