Spor

Kuyumculu son nefeste (2-1)

Kuyumculu son nefeste (2-1)

  1. Amatör Küme’deki Kuyumculuspor-Kozlukspor maçı nefesleri kesti. Son dakikaya kadar 1-1 devam eden maçta takımına ikinci kez gol kazandıran Yusuf, Kuyumculu’nun liderliğini devam ettirmesini sağladı. Maç 2-1 bitti.

İlk yarı Kuyumculu

Karasu Şehir Stadı’nda Pazar günü oynana müsabakaya seyircilerin ilgisi de yoğun oldu. 2. Amatör Küme’nin iki iddialı ekibi müsabakaya temkinli başladı. Karşılaşmanın ilk yarım saatlik bölümü orta alan mücadelesi şeklinde devam etti. Dakikalar 30’u gösterdiğinde gelişen Kuyumculuspor atağında topla buluşan Yusuf takımını 1-0 öne geçirdi. Ceza sahası dışından sert ve düzgün vuruşla golü bulan Yusuf takımının ilk yarıyı 1-0 önde tamamlamasına imkan sağladı.

Kozluk geri döndü ama

Karılaşmanın ikinci yarısında Kozluk ekibi daha istekli göründü. Rakip üstüne giderken savunma güvenliğini ikinci plana atan Kozluk ekibi sık sık rakibe pozisyon da verdi. Karşılaşmanın 73. dakikasında kazanılan serbest vuruş sonrasında Cahit, Kuyumculu Kalecisi Ender’in önde kalmasından istifade ederek topu aşırdı ve Kuyumculu ağlarını havalandırdı. Skorun 1-1’e gelmesinden sonra oyun hakimiyeti Kuyumculu’ya geçti. Kırmızı-siyahlı ekip maçın uzatma dakilarında sol çaprazdan içeri giren Yusuf bir kez daha topu Kozluk ağlarına yolladı. Maç bu golün ardından 2-1 Kuyumculu üstünlüğü ile sona erdi. Kuyumculuspor bu sonuçla Kuzey Grubu’ndaki liderliğini sürdürdü.