Spor

Kurudere’den Süper Lig’e

Kurudere’den Süper Lig’e

Karasu Kurudereli Suat Güz, Süper Lig hakemliğine yükseldi. Süper Lig’de bayrak sallamaya hazırlanan Suat Güz, Sakarya’yı temsil etmeye başlayacak. Güz’ün ligin ikinci devresinde sahalarda görev alması bekleniyor.

En büyük hayalimdi

Karasu Kurudereli Suat Güz, alt liglerde yan hakemlik yaptıktan sonra, Türkiye’deki en üst klasman olan A Klasman’a yükseldi. Güz, bu dönem Sakarya’dan çıkan tek yan hakem oldu. A Klasman’a yükselmenin kendisi için büyük bir onur olduğunu ifade eden Suat Güz, gazetemize özel açıklamalarda bulundu. Güz, “Hakemliğe başlayan herkes Süper Lig’e yükselmeyi hedefler. Bu aşamaya gelmek bizim de en büyük hayallerimiz arasında yer alıyordu” diye konuştu.

Hedef büyüttük

Sakarya’da bulunduğu süre içinde yerel basından çok ciddi destek gördüğünü de dile getiren Güz, “Biz fırsat verilmesi durumunda bu bölgenin çocuklarının neler yapabileceğini göstermiş olduk. Bundan sonraki hedefimiz ülkemizi temsil edeceğimiz müsabakalara çıkma hakkı elde etmek. FIFA Kokartı takmak. Azimle ve kararlılıkla çalışmaya devam edeceğiz. Bize destek olanların ve bizi örnek alan gençlerimizin umutlarını boşa çıkarmayacağız” ifadelerini kullandı.