Manşet

Kumpir Ye Açıldı

Kumpir Ye açıldı

Türkiye genelinde pek çok şubesi bulunan Ortaköy Kumpir Ye’nin yeni şubesi pazartesi günü Karasu’da hizmete girdi. Francise Müdürü Yakup Deniz, Karasu’daki ilk şubelerini açmalarının ardından Sakarya’da iki şube daha açmayı planladıklarını söyledi.

Görkemli açılış

Ortaköy Kumpir Ye’nin yeni şubesi Karasu Yalı Mahallesi Ankara Caddesi üzerinde hizmete açıldı. Pazartesi günü düzenlenen açılış törenine Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, İyi Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selçuk Kılıçaslan, Karasu Belediye Başkan Adayı Hasan Sarıoğlu, Yeniden Refah Partisi Karasu Belediye Başkan Adayı Recep Özdemir, Saadet Partisi Karasu Belediye Başkan Adayı Oğuzhan Coşkun, Bağımsız Türkiye Partisi Karasu Belediye Başkan Adayı Sinan Özdemir, İlçe Müftüsü Mehmet Çelebi, MHP İlçe Başkanı Hamza Uğur, Yeniden Refah İlçe Başkanı Osman Önal, Saadet Partisi İlçe Başkanı Murat Ali Aksoy, Karasu Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Cihan Emre ile belediye meclis üye adayları ve protokol mensupları katıldı.

Dualarla açıldı

Karasu İlçe Müftüsü Mehmet Çelebi’nin dua etmesinin ardından gerçekleşen açılışa vatandaşların da ilgisi yoğun oldu. Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, kurdele kesimi öncesinde yaptığı konuşmada, ilçeye yeni bir işletme açılmasından duyduğu mutluluğu dile getirdi ve bol kazanç diledi. Karasu Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Cihan Emre de yaptığı konuşmada, yeni işletmenin Karasu’ya hayırlı olması temennisinde bulundu. Kurdele kesiminin ardından vatandaşlara ve protokol üyelerine ikramlarda bulunuldu. İşletme Sahibi Serhat Kaya protokol üyeleri ve katılımcılara Ortaköy Kumpir Ye hakkında bilgi verdi.

Neler var

Ankara Caddesi üzerinde pazartesi günü hizmete giren Ortaköy Kumpir Ye’de Karasululara yeni tatlar sunuluyor. Sade kumpir, üç malzemeli kumpir, beş malzemeli kumpir ve yedi malzemeli kumpir çeşitlerinin yanı sıra, nohutlu pilav, mısırlı pilav, tavuklu pilav gibi pek çok çeşitle Karasuluların karşısına çıkmaya hazır olduklarını ifade eden İşletme Sahibi Serhat Kaya, 6 Şubat Depremlerinin ardından Karasu’ya yerleştiklerini söyledi. Kaya, “Karasu’da bu alanda bir eksiklik olduğunu gördük ve bundan sonra da Karasu’da olmaya karar verdik” dedi. Pilav ve kumpiri özel olarak ürettirdiklerini söyleyen Kaya, “Bu tadın Karasulular tarafından beğenileceğinden şüphemiz yok” dedi.

Karasu İlçe Müftüsü Mehmet Çelebi’nin dua etmesinin ardından gerçekleşen açılışa vatandaşların da ilgisi yoğun oldu.
Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, İşletme açılmasından duyduğu mutluluğu dile getirdi.
Pazartesi günü düzenlenen açılış törenine katılım oldukça yoğun oldu.
Kaya, “Bu tadın Karasulular tarafından beğenileceğinden şüphemiz yok” dedi.