EğitimKarasu

Küçük yazardan imza günü

 

Karasu Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu ve Karasu İnönü Ortaokulu’nda, Belalı Adam ve 3 Kılıç adlı kitabın 11 yaşındaki yazarı Aras Dağhan Yıldız ile söyleşi ve imza günü düzenlendi. Karasu Fatih Sultan Mehmet Ortaokul Türkçe Öğretmeni Hicran Dilek ve Karasu İnönü Ortaokulu Sınıf Öğretmeni Ferda Merter’in öncülüğünde gerçekleşen organizasyona öğrenciler büyük ilgi gösterdi.

 

YAZARLIĞA İLGİ DUYANLAR İÇİN

Karasu Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu ve Karasu İnönü Ortaokulu’nda, Belalı Adam ve 3 Kılıç adlı kitabın 11 yaşındaki yazarı Aras Dağhan Yıldız ile söyleşi ve imza günü düzenlendi. Eskişehir’den söyleşi için Karasu’ya gelen Yıldız, ilgi ile karşılandı. Karasu Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu Müdürü Cemal Çetinkaya, “Yazarımızın yaşının küçük oluşu çocuklarımız için yazarlık hayalinin ulaşılabilir olduğunu gösteriyor. Çocuklarımız arasında yazarlığa ilgi duyanlar var. Bu etkinliği de bu nedenle gerçekleştirdik” şeklinde konuştu. Sınıfları tek tek dolaşıp öğrencilerin sorularını yanıtlayan küçük yazar Yıldız, söyleşinin ardından öğrenciler için kitaplarını imzaladı.

 

ÖRNEK OLACAĞINI UMUYORUZ

Karasu Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu’nda gerçekleştirdiği söyleşi ve imza gününün ardından Karasu İnönü Ortaokulu’nu da ziyaret eden genç yazar burada da büyük ilgiyle karşılaştı. Karasu İnönü İlk ve Ortaokulu Müdürü Turgut Aksu, “Küçük yazarımızın bu yaşta böyle büyük bir işe imza atmış olması bizleri çok gururlandırdı. Bu girişimin okulumuz öğrencilerine de örnek olacağını düşünüyoruz. Bu doğrultuda okulumuz Sınıf Öğretmeni Ferda Merter hocamızın girişimiyle bu organizasyonu gerçekleştirdik. Katılımlarından dolayı yazarımıza ve ailesine çok teşekkür ederim” dedi.

 

AİLEM EN BÜYÜK DESTEKÇİM

Belalı Adam ve 3 Kılıç isimli kitabın 11 yaşındaki yazarı Aras Dağhan Yıldız ise, “Benim için çok büyük bir deneyim oldu. Bir yıl boyunca emek verdiğim kitabımın kendi yaşıtlarımla söyleşisini gerçekleştirmek beni çok mutlu etti. Böyle büyük bir ilgiyle karşılaşmayı beklemiyordum. Bunun şaşkınlığını yaşıyorum. Bu fırsatı bana verdikleri için de çok heyecanlı ve mutluyum” dedi. Yazım aşamasında en büyük destekçisinin ailesi olduğunu ifade eden Yıldız, “Aileler çocuklarını ilgi alanlarına yönlendirip destek olsunlar. Bu bizler için çok değerli” diye konuştu. Yıldız, söyleşide öğrencilerin sorularını da yanıtladı. (HABER: Sündüz Andoğlu)