Karasu

Krediye yoğun talep

 

Karasu Esnaf, Kefalet ve Kredi Kooperatifi Başkanı Fatih Eşkin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamış olduğu 100 bin TL’lik esnaf paketine yoğun talep olduğunu belirtti. Eşkin, “Esnaflarımız ayrılan bütçenin biteceğini düşünmesi kredi talebinde aşırı yoğunluğa sebep oldu” diye konuştu.

 

EK YATIRIM ALDIK

Karasu Esnaf, Kefalet ve Kredi Kooperatifi Başkanı Fatih Eşkin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamış olduğu 100 bin TL’lik esnaf paketi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Eşkin, “Kooperatifimiz 2022 yılının ilk 9 ayında 37 bin TL dağıtmıştır, bunu takiben Ekim ve Kasım ayında 40 bin TL daha dağıtım yapmıştır. Geçtiğimiz hafta Antalya’da Ticaret Bakanı Mehmet Muş’un katılımıyla gerçekleştirilen eğitim seminerimizde 25 bin TL ek yatırım aldık ve 28 Kasım itibariyle dağıtımına başladık” şeklinde konuştu.

 

150 BİN TL’Yİ AŞAN BÜTÇE

Tüm müracaat etmiş olan esnafımızın talepleri 150 bin TL’yi aştı diye konuşan Eşkin, “Ankara ile yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde kısım kısım da olsa talepler karşılanarak hiçbir esnafımızı mağdur etmeyeceğiz. Bütün müracaat edenlerin kredi taleplerinin 2-3 ay içinde karşılamayı hedefliyoruz. Esnaflarımızın da bu süreçte bizlere karşı sağduyulu davranmalarını rica ediyoruz. Unutmasınlar ki Esnaf, Kefalet ve Kredi Kooperatifleri esnaflarımız için var” ifadelerini kullandı.(HABER: Sündüz Andoğlu)