Kovid kahramanları ödüllendirildi

 

Kovid-19 salgın sürecinde maske üretimi başta olmak üzere yüzey temizleyici, hijyen standı, siperlikli maske gibi ürünleri üreterek toplumsal fayda sağlayan Karasu Şehit Hasan Keleş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Başarı Belgesi ile ödüllendirildi.

 

SEFERBERLİK BAŞLATMIŞLARDI

Koronavirüs salgını için dünyanın hiçbir ülkesinde önceden yapılmış bir hazırlık yoktu. Hızla yayılan salgın için alınacak en temel önlemin elleri temiz tutmak ve koruyucu maske takmak olduğunun anlaşılmasından sonra dezenfektan ve maskeye dünyada olağanüstü bir talep oluştu. Maske ve dezenfektan ihtiyacını karşılamak amacı ile Türkiye genelinde olduğu gibi Karasu Şehit Hasan Keleş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde müthiş bir seferberlik başladı. Kovid-19 salgın sürecinde maske üretimi başta olmak üzere yüzey temizleyici, tulum, hijyen standı, ateş ölçer, siperlikli maske gibi ürünleri üreterek toplumsal fayda sağlayan meslek liselerini unutmayan Milli Eğitim Bakanlığı, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Prof. Dr. Kemal Varın Numanoğlu imzası ile özel hazırlanan Başarı Belgesi Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü Mesleki Eğitimden Sorumlu Şube Müdürü Adem Doğan tarafından kurum amirlerine takdim edildi.

ÜRETİM DEVAM EDİYOR

Koronavirüs salgını nedeniyle olağanüstü zamanlardan geçtiğimiz bir dönemde Karasu Şehit Hasan Keleş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, kovid-19 salgını ile mücadele kapsamında ihtiyaç duyulan ürünleri seri bir şekilde üreterek sağlık çalışanlarının ve toplumun hizmetine sunuyor. Temizlik malzemelerinden maske üretimine, tek kullanımlık önlük ve tulumlardan yüz koruyucu siperliklere kadar çok çeşitli alanlarda malzemeler üretiliyor. Ayrıca mesleki eğitimde üretilen urun çeşitliliğini artırmak için AR-GE çalışmaları da artırıldı. Öğretmen ve öğrencilerin bu zor günlerde büyük bir özveri ile çalışarak üretim kapasitelerini ve ürün çeşitliliğini her geçen gün artırıyor. Gece gündüz demeden özverili bir şekilde çalışan öğrencilere ve öğretmenlere teşekkür eden Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, “Salgın sürecinde önleyici çalışmaları ile emek sarf eden meslek liselerimizle gurur duyuyoruz” dedi. Gülcan Elmalı

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.