Kocaali

Köprü projesi başladı

 

Sakarya ile Düzce arasındaki en önemli kırsal mahalle bağlantı yollarından olan ve 2019 yılı Temmuz ayında meydana gelen sel felaketi nedeniyle yıkılan Bezirgan Köprüsü’nün yeniden inşası için proje çalışması geçtiğimiz hafta içi başladı.

 

ÇALIŞMA BAŞLADI

Kocaali ile Akçakoca arasındaki en önemli kırsal mahalle bağlantı yollarından olan ve Bezirgan Mahallesi ile Uğurlu Köyü’nü birbirine bağlayan, 2019 yılı 18 Temmuz tarihinde meydana gelen sel felaketi nedeniyle yıkılan Bezirgan Köprüsü’nün yeniden inşası için çalışmalar başladı. Yüklenici firma, geçtiğimiz Aralık ayında tamamlanan ihale sürecinin ardından proje için hazırlıklara başladı. Firma tarafından görevlendirilen teknik ekip geçtiğimiz hafta içi ilçeye geldi. Bezirgan Mahalle Muhtarı Murat Ali Duman ve muhtarlık heyetinin de desteği ile bölgede çalışma yürüten ekip proje için ölçüm çalışmasını tamamladı. Konu ile ilgili konuşan Mahalle Muhtarı Murat Ali Duman inşaatın Mart ayı içerisinde başlayacağını söyledi. Duman ayrıca inşaatın beş ay içerisinde tamamlanmasının hedeflendiğini belirtti. Felaketin ardından bölgede incelemelerde bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum da çalışmanın hızlandırılması için talimat vermişti.

BEŞ AYDA BİTECEK

Duman “2019 yılında meydana gelen sel felaketine yıkılan ve ihale süreci geçtiğimiz ay tamamlanan Bezirgan Köprüsü’nün yapım işi ihalesini alan yüklenici firma tarafından görevlendirilen teknik ekip proje yerinde fizibilite çalışmalarına başladı. Aynı zamanda zemin etüt raporları da büyükşehir belediyesinden alınıp ilgili firmaya iletildi. Mart ayı içerisinde inşaatın başlaması planlanıyor. Tabi yağış durumu ve Melen Çayı’nın su debisi inşaat süresini etkileyebilir ancak yetkili arkadaşlardan aldığımız bilgi projenin beş ay içerisinde bitirileceği yönünde. İlçemiz için oldukça önemli olan bu sorunu başından bu güne kadar takip eden ve çözümü için desteklerini esirgemeyen başta Belediye Başkanımız Ahmet Acar, AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, İlçe Başkanı Ersan Demir ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz’a şahsım, muhtarlık heyetimiz ve bölge halkımız adına teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir