Kocaali’ye 300 sosyal konut

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde açıkladığı ‘250 Bin Sosyal Konut Hamlesi’ projesi kapsamında ilk etapta Kocaali’ye de 300 yeni konut yapılacak.

 

DOĞAYA SAYGILI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde açıkladığı 250 Bin Sosyal Konut Projesi kapsamında Kocaali’ye yapılacak olan 300 yeni konut ile ilgili konuşan Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, “Orman arazisinden bedelsiz arsa tahsisi uygulaması ile alanında ilk olan ve uygulama için, arazi tapusunun Toki başkanlığına devrini sağlamak için iki ayrı yasal düzenleme yapılmış, 2014 yılında 672 dönüm alan Nitelikli ve Sosyal Konut yapılması kaydıyla TOKİ’ye devredilmişti. Kocaali Belediyesi ve TOKİ iş birliğiyle, Melen Barajı kapsamında yerleşim alanları kamulaştırılan ve mutlak koruma bandında kalan vatandaşlarımız için Caferiye-Ortaköy Konutları projesinin 1. Etabı, sosyal donatıları bulunan 448 konutluk bu proje ile ilçemize, yeşil ve mavinin buluştuğu, insana ve doğaya saygılı cazip bir yaşam alanı kazandırmıştık” dedi.

 

703 KONUT

Devam eden çalışmayla birlikte Kocaali’de 703 sosyal konutun tamamlanmış olacağını belirten Başkan Acar; “Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın koordinasyonu ve TOKİ Başkanlığı’nca Caferiye Mahallemizde şu anda yapımı devam eden 6 ay sonra hak sahiplerine teslim edilmesi planlanan 2. Etap Sosyal Konutlara ek olarak, Cumhurbaşkanımızın tanıtımını yaptığı ve toplumumuzun geniş bir kesiminin yararlanabileceği faydalanabileceği, yatay mimarinin hakim olduğu, mahalle kültürü ve komşuluk ilişkilerinin yaşatıldığı ‘Cumhuriyet Tarihinin En Büyük Sosyal Konut Hamlesi’ kapsamında Caferiye-Ortaköy evlerine “İlk Evim, İlk İş Yerim Projesi” kapsamında Caferiye-Ortaköy evlerine 300 yeni konut daha ilave edilmiştir. Bu proje ile birlikte ilçemizde yapılan sosyal konut sayısı 703’e ulaşacak” dedi.

 

HAYIRLI OLSUN

1’inci etapta 448 konutun tamamlandığını ve 2. Etabın devam ettiğini ifade eden Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, halihazırda devam eden 2. Etapta 408, yeni yapılacak olan 3. Etapta ise 300 yeni konutun tamamlanmış olacağını söyledi. Acar “Bu vesileyle hemşerilerimize, hak sahiplerine ve Kocaali’mize hayırlı olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanı’mız başta olmak üzere, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Murat Kurum’a, TOKİ Başkanımız Ömer Bulut ve 672 dönümlük harikulade alanın korunarak bugünlere gelmesine vesile olan Caferiyeli hemşerilerime ve toplumumuzun hizmetine sunulmasında emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum. Hayırlı ve uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.