Karasu

Kocaali’de okçuluk şöleni

Kocaali’de okçuluk şöleni

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Ata Sporları Federasyonu ve Kocaali Belediyesi iş birliğiyle, Nehir Sakarya Projesi kapsamında Kocaali İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerine okçuluk sporu tanıtıldı.

Tanıtım yapıldı

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Ata Sporları Federasyonu ve Kocaali Belediyesi iş birliğiyle, Nehir Sakarya Projesi kapsamında Kocaali İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerine okçuluk sporu tanıtıldı. Okul bünyesinde bulunan spor tesisinde gerçekleşen organizasyonda federasyon eğitmenleri tarafından öğrencilere ok atışı yaptırıldı. Etkinlikte ayrıca puta, mangala ve sepet oyunları gösterildi. Programa katılan Kocaali Kaymakamı Doktor Emre Nebioğlu, Kocaali Belediye Başkanı ve protokol de eğitmenler eşliğinde ok atışı yaptı, organizasyon kapsamında tanıtımı yapılan oyunları oynadı. Öğrenci velileri ve protokolün ilgi gösterdiği program spor şölenine dönüştü.

Tüm okullarda

Programa katılan Ata Sporları Federasyonu ve Antalya Okçular Tekkesi Başkanı Sümeyye Gamze Uçar, yaptığı konuşmada, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yaptıkları protokole istinaden, başta geleneksel Türk okçuluğu olmak üzere Kocaali’yi, Sakarya’nın ata sporları merkezi haline dönüştürmek istediklerini belirtti. Uçar, bu kapsamda, Kocaali Halk Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde tüm okullarda okçuluğun tanıtım faaliyetlerine geçeceklerini anlattı. Etkinliğe, Kocaali Kaymakamı Emre Nebioğlu, Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdulkadir Güneş ve protokol üyeleri katıldı.

 

Öğrenciler uzman eğitmenler eşliğinde ok atışı yaptı.
Programa katılan protokol üyeleri de eğitmenler eşliğinde ok atışı yaptı.