Kocaali

KOCAALİ’DE GÖREV DEĞİŞİMİ

KOCAALİ’DE GÖREV DEĞİŞİMİ

2024 yerel seçimleri öncesi Ak Parti teşkilatlarında hareketlilik sürüyor. Geçtiğimiz hafta içi aday adaylığı için görevinden istifa eden Kocaali İlçe Başkanı Ersan Demir’in yerine İsmail Demir’in ataması yapıldı. Yeni Başkan Demir, teşkilatı seçimlere taşıyacak yönetimini belirlemek için kolları sıvadı.

Göreve başladı

2024 yerel seçimler seçimleri öncesi sürecin en haraketli olduğu Ak Parti ilçe teşkilatlarında seçim hazırlığı aralıksız sürüyor. Sakarya’daki birçok teşkilatta görev değişimi yaşanırken, değişim yaşanan teşkilatlardan biri de Kocaali İlçe Teşkilatı oldu. Belediye Başkanı Aday Adaylığı için önceki hafta görevinden istifa eden Ersan Demir’in yerine gelecek olan ismin belirlenmesi için başlatılan süreç sona erdi. Teşkilat içi birimlerden, ana kademe kadın kolları ve gençlik kolları ile mahalle birimlerinin görüşlerinin alınması, saha araştırması ve temayül yoklamasının ardından Kocaali’den üç isim Ak Parti Genel Merkezi’ne davete edildi. İsmail Demir, Mustafa Altuntaş ve Yahya Alemdar genel merkeze davet edilen isimler olurken yapılan istişareler sonrasında aynı zamanda Kocaali Emlakçılar Odası Başkanlığı görevini de yürüten İsmail Demir, Ak Parti Kocaali İlçe Başkanı olarak atandı. Başkan İsmail Demir atamasını Ak Parti Teşkilatlanma Başkanı Erkan Kandemir’den aldı. Geçtiğimiz hafta içi gerçekleşen atamanın ardından saha çalışmalarına başlayan Başkan İsmail Demir aynı zamanda yeni yönetimini oluşturmak için çalışmalarını hızlandırdı. Demir, birlik beraberlik vurgusu yaptı.

Birlik ve beraberlik

Ataması geçtiğimiz hafta içi gerçekleşen Başkan İsmail Demir bir taraftan teşkilat faaliyetleri ve saha çalışmalarına başlarken bir taraftan da teşkilatı 2024 yerel seçimlerine taşıyacak olan kadrosunu belirlemek için çalışmalara başladı. Görev değişiminin bayrak yarışı olduğuna vurgu yapan Başkan İsmail Demir birlik beraberlik vurgusu yaptı. Demir “Ak Parti teşkilatlarında görev değişiklikleri, siyasetin tatlı rekabetinin yaşandığı bir bayrak değişimi, birer nöbet değişimidir. Bu vesile ile böylesine önemli bir süreçte bayrağı taşımak bize de nasip oldu. Bu süreçte desteğini esirgemeyen Milletvekilimiz Lütfi Bayraktar, İl Başkanımız Yunus Tever olmak üzere, ana kademe üyelerimize, kadın ve gençlik kolları teşkilatlarımıza, mahalle temsilcilerimizde üyelerimize kadar herkese gösterdikleri teveccühten dolayı canı gönülden teşekkür ediyorum. İçinde bulunduğumuz hizmet yarışında önümüzde önemli bir seçim süreci var. En kısa sürede yeni kadromuzu şekillendirip, yeni ve güçlü yönetimimizle saha çalışmalarımızı sürdürecek ve Allah’ın da izni ile 2024 seçimlerinden de birlik ve beraberlik içerisinde, alnımızın akıyla, yeni bir zaferle çıkacağız” şeklinde konuştu.