Kocaali meclisi toplandı

 

Kocaali Belediyesi Aralık Ayı Olağan Meclis Toplantısı Belediye Başkanı Ahmet Acar Başkanlığında Belediye Meclis toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. 17 gündem maddesi ile gerçekleşen oturum yaklaşık yarım saat sürdü. Tüm maddeler oy birliği ile kabul edildi. Pazartesi günü açıklanan koronavirüs tedbirlerine ilişkin değerlendirmede bulunan Başkan Acar “Kısıtlamalara riayet etmezsek daha çok bedel ödemek zorunda kalırız” dedi.

 

Oy birliği

Kocaali Belediyesi 2020 yılının son toplantısı olan Aralık Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nı geçtiğimiz Salı günü gerçekleştirdi. Belediye Toplantı Salonu’nda Başkan Ahmet Acar Başkanlığında 17 gündem maddesi ile gerçekleşen toplantı yaklaşık yarım saat sürdü.  Fen İşleri Müdürlüğü’nün talebi üzerine “03.11.2020 tarih ve 84 sayılı Meclis Kararı ile İmar Komisyonuna havale edilen; Kocaali Belediye Meclisi’nin 02.06.2020 tarih ve 26 sayılı kararı ile uygun görülen Sakarya Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 10.08.2020 tarih ve 61299 sayılı kararı ile onaylanan “Kocaali Merkezi 2. Etap 1/1000 Ölçekli Revizyon Uygulama İmar Planı” 16.09.2020-16.10.2020 tarihleri arasında ilan edilmiş olup askıda bulunan imar planın yapılan itirazların değerlendirilmesine ilişkin “reddinin uygun olacağına” dair 09.11.2020 tarih ve 2020/25 sayılı İmar Komisyon Raporu” birinci madde oy birliği kabul edilirken diğer 16 maddenin oylaması tek madde olarak yapıldı. Fen İşleri Müdürlüğünün talebi üzerine “Kocaali İlçesi, Açmabaşı Mahallesi, Bezirgan Mahallesi, Caferiye Mahallesi, Çukurköy Mahallesi, Görele Mahallesi, Kadıköy Mahallesi, Kirazlı Mahallesi, Kızılüzüm Mahallesi, Koğukpelit Mahallesi, Köyyeri Mahallesi, Küplük Mahallesi, Melen Mahallesi, Süngüt Mahallesi, Yalpankaya Mahallesi ve Yanıksayvant Mahallelerinde Kırsal Yerleşme Alanı çalışmaları ve Kocaali İlçesi 4 ve 6. Bölgelerde revize edilmiş 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planı ve 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı çalışmaları ile ilgili olarak Sakarya Valiliği, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün 23.11.2020 tarih ve ilgili yazıları ile belirtilen arazilerde olumlu mütalaa edilebilmesi için Kamu Yararı Kararı alınması” konulu 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ve 17. Maddeler tek başlık altında oy birliği ile kabul edildi.

Sıkıntıya gireriz

Toplantının açılış konuşmasını yapan Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar Pazartesi günü açıklanan koronavirüs tedbir kararlarının yanı sıra ilçe genelindeki bazı çalışmalara ilişkin açıklama ve bilgilendirmelerde bulundu. Koronavirüs tedbirlerine topluca riayet edilmesi gerektiğini belirten Başkan Acar “Biz belediye olarak bu dönemde hizmetleri aksatmadan yerine getirirken Cumhurbaşkanımız tarafından açıklanan kısıtlama kararlarına hep birlikte uyacağız. Aksi halde bu sıkıntılı süreçte daha fazla bedel ödemek zorunda kalırız, daha çok sıkıntıya gireriz, daha çok canlar kaybedilir, Allah korusun. Hastanelerdeki yatak ve yoğun bakım kapasitelerinin de sağlık çalışanlarımızın ve sistemin da altından kalkabileceği belli bir yük var. Bu kapasitenin zorlanmaması adına tedbirlere hep birlikte riayet edelim” dedi. Başkan Acar ayrıca yapımında sona yaklaşılan geçici hayvan barınağı ve rehabilitasyon merkezi, ilçe merkezindeki kavşak çalışmaları ve ilçenin prestij caddesi olarak gösterilen Fatih Sultan Mehmet Caddesi’nde yapılan çalışmalara ilişkin açıklamada bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.