EğitimEkonomiGündemKarasuKocaali

Kızılcık’ta karne töreni

Kızılcık’ta karne töreni

Karasu’da 12 bin 352 öğrenci karne sevinci yaşadı. İlçe protokolü Kızılcık Mahallesi’nde karne dağıttı. Kızılcık’taki karne törenine Kaymakam Ahmet Naci Helvacı da katıldı.

Sevince ortak oldular

Karasu’da binlerce öğrenci yarıyıl tatiline girdi. Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı, Belediye Başkanı İshak Sarı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, Muhtarlar Derneği Başkanı İsmail Hakkı Topaloğlu ve Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Kerim Uyar katıldı. Törende öğrencilere iyi tatiller dileklerinde bulunan Helvacı ve beraberindekiler karneleri dağıtırken her öğrenciye kitap hediye etmeyi de ihmal etmedi.

İhmale etmeyin

Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada, kitap okuma telkininde bulundu. “Tatil elbette dinlenmek içindir” diyen Kaymakam Helvacı, “Ancak kitap okumayı ihmal etmeyin” dedi. Sınıfları tek tek gezip öğretmenlerden sınıfın durumu hakkında bilgi alan Helvacı, öğrencilere karnelerini ve hediye kitaplarını verdi. Karne törenine katılan Belediye Başkanı İshak Sarı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, Muhtarlar Derneği Başkanı İsmail Hakkı Topaloğlu ve Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Kerim Uyar da öğrencilere karne ve kitap verdi.

Atölyeler gezildi

Kaymakam Helvacı ve beraberindekiler daha sonra okulda yapılan çalışmalar hakkında Müdür Davut Çakmak’tan bilgi aldı. Okulun atölyelerini ve sınıflarını gezen protokol üyeleri, çalışmaları da yerinde inceleme fırsatı buldu. Daha sonra İlçe Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı,  Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Kerim Uyar’a Eğitim faaliyetlerine katkılarından dolayı plaket takdim verdi. Protokol üyeleri okul idaresine ve öğretmenlere teşekkür ederek ziyaretini tamamladı.

Kaymakam Helvacı öğrencilere kitap okumayı ihmal etmemeleri telkininde bulundu.
Belediye Başkanı İshak Sarı, karnesini verdiği öğrenciye kitap hediye etti.
Helvacı Uyar’a plaket verdi.
Özel Büro Müdürü Betül Gökhan, anaokulundan öğrencisini Kızılcık’ta buldu.