GündemKarasuKocaali

ASAŞ için özel düzenleme

ASAŞ için özel düzenleme

BMC’den ASAŞ’a geçen Denizköy Mahallesi’ndeki 2200 dönümlük arazi için yeni düzenleme yapıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan ve Resmi Gazete’de geçtiğimiz hafta yayınlanan kararla arazinin cinsi değişmiş oldu.

 

Cinsi değişti

Karasu Denizköy mevkiinde daha önce BMC’ye tahsis edilen 2200 dönümlük alan, şirketin yatırımdan vazgeçmesi üzerine ASAŞ Alüminyum’a devredilmişti. Yüksek Teknoloji Alanı olarak tanımlanan arazinin cinsi ASAŞ’ın talebi doğrultusunda endüstriyel alan olarak değiştirildi. Aynı alan Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın 25 Mart 2015 tarih ve 1264 sayılı yazısı üzerine Bakanlar Kurulu’nun 8 Nisan 2015 tarih ve 7527 sayılı kararıyla Otomotiv İhtisas Endüstri Bölgesi olarak ilan edilmişti.

Resmi Gazete’de yayınlandı

Denizköyde  bulunan 2 bin 200 dönümlük alana ilişkin son düzenleme ise geçtiğimiz hafta Resmi Gazete’de yayınlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan ve Resmi Gazete’de yayınlanan karar şu şekilde: Sakarya İli Karasu İlçesinde bulunan bazı alanların Sakarya Endüstri Bölgesi olarak ilan edilmesi hakkındaki ekli kararın yürürlüğe konulmasına, 4737 Sayılı Endüstri Bölgeleri Kanunu’nun 3. Maddesi ile 3/A Maddesi gereğince karar verilmiştir.