Spor

Kızılcık’ta hüsran var

Kızılcık’ta hüsran var

Geçen sezon büyük başarı elde ederek Süper Amatör Küme’ye yükselen Kızılcıkspor maddiyata teslim oldu. Yeşil-beyazlı ekip bu sene maçlara çıkmama ve ligden çekilme kararı aldı.

1 yenilgi ile

Geçtiğimiz sezon 1. Amatör Küme’de her maça iddialı çıkan ve rakiplerinin korkulu rüyası haline gelen Kızılcıkspor, Süper Amatör Küme’den çekilme kararı aldı. Sezonu en erken açan ekipler arasında yer alan yeşil-beyazlılarda gençlerle lige çıkma fikri de karşılık bulmadı. Yönetim Kurulu Üyelerinin bir araya gelerek karar aldığını söyleyen Berat Alemdar önümüzdeki hafta başlayacak olan lige Kızılcıkspor’un katılmayacağını söyledi.

Maddi gerekçe

Kızılcıkspor’un beklenen maddi kaynağı bulamadığını, bundan dolayı da bazı oyuncuların takımı terk ettiğini söyleyen Alemdar, aldıkları kararı yazılı olarak Sakarya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’na bildirmeye hazırlandıklarını söyledi. Alemdar, “Zamanımız olsaydı genç oyuncularla lige katılacaktık. Ancak o zamanda yok ve lige bir hafta kaldı. Maddi sıkıntılardan dolayı ligden çekilme kararı aldık. Önümüzdeki sezon 1. Amatör Küme’den yolumuza devam edeceğiz” dedi.