Karasu

Kızılay’dan kampanya

 

Türk Kızılayı Karasu Şube Başkanı Adem Ekşi koordinatörlüğünde kovid-19 salgınında kırmızı bölgede yer alan Sakarya için çalışma başlatıldı. Kızılay tarafından “Hedef Mavi” sloganı ile başlatılan kampanya kapsamında kan bağışında bulunan Kızılay gönüllülerine hijyen kitleri hediye edildi.

 

KIZILAY’DAN İLAVE 40 YIL

Türk Kızılayı Karasu Şubesi koronavirüs salgınında vaka artışını azalmak amacı ile harekete geçti. Karasu’da büyük bir farkındalık başlatan Kızılay, Karasu Atatürk Bulvarı’nda bulunan Kızılay Kan Aracına bağışta bulunan Kızılay gönüllülerine ve bağışçılara hijyen kiti hediye etti. Kızılay Karasu Şube Başkanı Adem Ekşi koordinatörlüğünde “Hedef Mavi” sloganı ile başlatılan kampanyaya Kızılay gönüllüleri ve Karasu halkı yoğun bir katılım sağladı. Hijyen kitlerinin içerisinde Türk kahvesi de olduğunu belirten Ekşi, “153 yıllık kuruluş yılımıza 40 yıl daha ilave ettik” ifadelerini kullandı.

HER ŞEY BİZLER İÇİN

Vaka sayılarını azaltmak ve kentin Sağlık Bakanlığı verilerinde kırmızı olan rengini maviye çevirmek için harekete geçtiklerini belirten Ekşi, “Kalabalık ortamlarda, ‘Bana bulaşmaz’ deyip kesinlikle maskelerimizi çıkartmamak gerekiyor. Devletimizin kovid-19’a karşı gerekli tedbirleri almasına rağmen vaka sayılarının azalmaması, tamamen insanların kendi önlemlerini almamasından kaynaklanıyor. Vaka sayısının düşmesi ve kısıtlamaların kalkması için vatandaşların kendi önlemini alması gerektiğini unutmamalıyız” dedi. Gülcan Elmalı