EğitimKarasu

Kızılay’dan geleceğe renk 

 

Türk Kızılay Derneği Karasu Şubesi, Pazar günü Manavpınarı Ortaokulu’nun duvarlarını renklendirdi. Öncelik olmaksızın okullara destek vermeye devam edeceklerini söyleyen Türk Kızılay Derneği Karasu Şubesi Başkanı Adem Ekşi, “Tüm okullarımızı, devlet millet el ele sloganıyla renklendireceğiz” ifadelerini kullandı.

 

RENKLENDİRMEYE DEVAM

Yeni eğitim-öğretim yılına başlayacak öğrencilerin yüksek motivasyonla okula gelmelerine katkı sağlamak için bahçe duvarlarını renklendirmeye devam eden Türk Kızılay Derneği Karasu Şubesi, Pazar günü Manavpınarı Ortaokulu’nun duvarlarını boyadı. Öğrencilere ve eğitime sağladıkları katkıdan dolayı Kızılay Derneği’ne teşekkür eden Manavpınarı Ortaokulu Müdürü Kürşat Kılıçarslan, “Türk Kızılayı okulumuza değer kattı. Öğrencilerimizin okula gelirken motivasyonunu arttırmak ve onlara daha güzel bir eğitim ortamı sunmak için değerli bir çalışma gerçekleştirdiler” şeklinde konuştu.

ETKİNLİKLERE DEVAM EDECEĞİZ

Gönüllülük esaslı çalışmalarına okullara verdikleri desteklere devam eden Türk Kızılay Derneği Karasu Şubesi, Kızılay gönüllüleriyle yaptıkları çalışmalardan ötürü büyük mutluluk duyduklarını söyledi. Türk Kızılay Karasu gönüllülerinden Esra Baybars, “Kızılay gönüllüsü olmaktan ve çocuklarımızı mutlu etmek için bu tür etkinlikler yapmaktan biz de mutluluk duyuyoruz” derken gönüllü Pelin Ekşi, “Kızılay’ın gönüllüsü olmak heyecan verici. Çocukların okullarına mutlu gitmesi için bu tür etkinliklere Karasu’da devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. Tuğçe Erdem