EğitimKarasu

Kızılay okul duvarlarını süsledi

 

Türk Kızılay Karasu Şubesi gönüllüleri Şehit Ferhat Sözer İlk ve Ortaokulu’nun bahçe duvarlarını boyayarak eğitime katkıda bulundu. Okul bahçesini masal kahramanları ve renkli figürlerle süsleyen Kızılay gönüllüleri okul kütüphanesine Dünya Klasikleri Seti bağışında bulunarak öğrencilere güzel bir karne hediyesi de vermiş oldu.

 

ÖĞRENCİLERİN YÜZÜ GÜLÜYOR

Şehit Ferhat Sözer İlk ve Ortaokulu’nun bahçe duvarlarını boyayarak eğitime katkıda bulunan Türk Kızılay Karasu Şubesi gönüllüleri bir okula daha renk kattı. Okul bahçesini masal kahramanları ve renkli figürlerle süsleyen Kızılay gönüllüleri okul kütüphanesine Dünya Klasikleri Seti bağışında bulundu. Kızılay gönüllülerinin yapmış olduğu etkinlikler ile yüzlerce çocuğun yüzünün güldüğünü belirten Kızılay Şube Başkanı Adem Ekşi, “Bir okulumuza daha dokunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Karasu gönüllülerimizle birlikte Şehit Ferhat Sözer İlk ve Ortaokulu’nun duvarlarını, minik yavrularımız için masal kahramanları ve renkli figürlerle donattık” ifadelerini kullandı.

OKULLAR RENKLENECEK

2021-2022 eğitim öğretim yılı başlamadan tüm okulları süslemeyi hedeflediklerini belirten Ekşi, “Kızılay gönüllülerinin hayata geçirmiş olduğu etkinliklerde muhtarların, mahalleli iş adamlarının ve velilerin de desteği çok önemli. Malzeme sizden, işçilik bizden diyerek gönüllülerimizin el emekleri ile okullarımızı renklendirmekten mutlu oluyoruz. Bu kapsamda da destek olan iş adamlarımıza, Yalı Mahallesi Muhtarı Dursun Ali Akbaş ve mahalle halkına teşekkür ediyorum” diyerek destek olanlara da teşekkürlerini iletmeyi ihmal etmedi” dedi.

ÖĞRENCİLER ÇOK MUTLU OLACAK

Okulun renklenerek yeni yüzüne kavuştuğunu ve çocukların çok beğeneceğini belirten Şehit Ferhat Sözer İlk ve Ortaokulu Müdürü Ahmet Ova, “Okulumuza katkılarından ötürü Türk Kızılay Karasu Koordinatörlüğü’ne teşekkür ediyoruz. Kendilerinden ufak bir talepte bulunduk ve gönüllü ordusunun emeğiyle büyük bir çalışma bulduk karşımızda. Uzaktan eğitimin sürdüğü ve çocuklarımızın kitap kokusundan uzak kaldığı bu dönemde bilgiyi raflarda tutmak çok önemli. Kızılay’ın da desteğiyle Dünya Klasikleri Seti’ni çocuklarımıza sunmuş olduk” şeklinde açıklamalarda bulundu. Gülcan Elmalı