Karasu

Kızılay gönüllüleri bağışta bulundu

 

Dünya Gönüllü Kan Bağışçıları Günü’nde farkındalık yaratmak amacıyla Türk Kızılayı Karasu Gönüllüleri Karasu’da dikkat çekici projelere imza atmaya devam ediyor. Kan bağışında bulunan gönüllüler vatandaşları duyarlı olmaya davet etti.

 

KIZILAY DİKKAT ÇEKİYOR

Dünya Gönüllü Kan Bağışçıları Günü’nde Türk Kızılayı Karasu Şube Başkanı Adem Ekşi koordinatörlüğünde Karasu Atatürk Bulvarı’na kurulan kan bağışı aracında Kızılay gönüllüleri bağışta bulundu. Karasu’da hemen hemen her hafta adından söz ettiren Kızılay, bu hafta da bağışta bulunarak tüm dikkatleri üzerine topladı. Gönüllülerle birlikte kan bağışında bulunan Ekşi, “Dünya Gönüllü Kan Bağışçıları Günü’nde kamuoyunda gönüllü kan bağışının öneminin pekiştirilmesi ve yaygınlaştırılmasına ilişkin bilgilendirme yapılarak, kan bağışı konusunda davranış değişikliği ve kalıcı bilinç yaratılması amaçlanıyor” dedi.

SÜREKLİ İHTİYAÇ

Kan almanın 15 dakika süren basit bir işlem olduğunu belirten Ekşi, “Kan ihtiyacı devam ediyor ve etmeye de devam edecek. Her gün trafik kazası geçiren, onkolojik rahatsızlıkları bulunan ve ameliyat edilen birçok vatandaş var. 15 dakika süren işlem içerisinde vatandaşlarımızın sağlığına olumsuz etki edecek herhangi bir şey yok. Kızılay kan merkezleri, sağlıklı insanların geldikleri, iki saatte bir dezenfektan uygulamasıyla temizlenen hijyenik ortamlardır. Kovid-19 kan yoluyla da bulaşmıyor. Tüm halkımızı duyarlılığa davet ediyoruz. Bizleri yalnız bırakmayan Kızılay gönüllülerimize sonsuz teşekkür ederiz” şeklinde açıklamalarda bulundu. Gülcan Elmalı