EğitimKocaali

Kitaplaşıyoruz ödülleri verildi

 

Kocaali’de Kaymakam Doktor Emre Nebioğlu öncülüğünde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından salgın döneminde öğrencilerin okumaya teşvik edilmesi amacıyla başlatılan ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik Kitaplaşıyoruz Projesi geçtiğimiz hafta içi sonuçlandı.

 

TÖRENLE VERİLDİ

Projede dereceye giren Ecrin Nur Yılmaz, Necibe Ekrem, Bengüsu Ünaldı, Tuana Güllü, Hatice Sultan Mert, Zeynep Deniz Altay, Gülnur Büyükkaya, Sümeyye Durmuş, Hilal Selma Çelik’e ödülleri Kocaali Kaymakamı Doktor Emre Nebioğlu, Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, Kocaali İlçe Milli Eğitim Müdürü Yalçın Sevindik, Kocaali İlçe Müftüsü Adem Gülmek, Kocaali İlçe Gençlik Ve Spor Müdürü Ramazan Doğanay’ın katıldığı törenle verildi.

DESTEĞE HAZIRIZ

Kocaali İlçe Milli Eğitim Müdürü Yalçın Sevindik, projenin amacının öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırmak, kitap okumayı sevdirmek olduğunu söyledi. Sevindik “Proje, 2020-2021 eğitim öğretim yılı 2. Döneminde ilçedeki tüm ortaokul ve lise öğrencileri ile birlikte başlatılmıştır. Kocaali Gençlik Spor Müdürlüğü ve Kocaali Müftülüğü destekleri ile gerçekleştirilen proje ile katılan her öğrencimiz proje süresince 4 kitap okumuştur. Proje süresince öğretmenlerimiz çocuklarımız ile sürekli iletişim halinde kalmışlar ve okumaya teşvik etmişlerdir. Proje sonunda gerçekleştirilen değerlendirme sonuçlarına göre 1.olan öğrencilerimiz çeyrek altın, 2.olan öğrencilerimiz gram altın,3. olan öğrencilerimiz ise yarım gram altın ile ödüllendirilmiştir. Bu proje kapsamında kitapların temini konusunda destek olan Kocaali Gençlik Spor Müdürlüğüne ve kitap eksiklerimizi gideren öğrencilerimizin ödüllerini temin eden Kocaali İlçe Müftülüğüne, projeye destek veren okul yöneticileri, öğretmen veli ve öğrencilerimize teşekkür ederiz” dedi. Kocaali İlçe Müftüsü Adem Gülmek ise, “Çocuklarımızın aklıselim, kalbi selim, zevkiselim sahibi yetişmesi için okullarımıza ve öğretmenlerimize imkanlar çerçevesinde her zaman destek vermeye hazırız” şeklinde konuştu.