Kimse hizmet beklemesin

 

Geçtiğimi hafta gerçekleşen Karasu Şoförler Odası Kongresi’nde konuşma yapan Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, “Üç senedir sorunları yakından takip ediyoruz lakin yapacak bir şeyimiz yok” sözlerini sarf etmesi üzerine İyi Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Sarıoğlu, “Başkanın bu açıklamaları itiraf niteliğindedir. Kimse daha fazla hizmet beklemesin” dedi.

 

HABERDAR DEĞİL MİYDİNİZ

Geçtiğimiz hafta gerçekleşen Karasu Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Kongresi’nde konuşma yapan Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı’nın sözlerine, İyi Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Sarıoğlu cevap verdi. “Başkan Sarı’nın medyada çıkan haberlerini görünce okudum ve hayretler içerisinde kaldım” diyen Sarıoğlu, “Şoförlerin sorunlarını yakından takip ettiklerini belirten Sarı, 2019 yılında görevi devraldığını belirterek, aslında geçen üç sene içerisinde sorunları yakından takip ettiğini lakin yapacak bir şeyinin olmadığı itirafında bulunmuş. Sarı, ‘Karasu halkı çalışmalarımıza şahit. Var gücümüzle elimizdeki imkanlarla çalışmaya devam ediyoruz. Sabırlı olmak gerekiyor ciddi bir problemle görevi devraldık’ demiş. Sayın Başkan ne gibi bir problem vardı? O dönem siz İlçe Başkanı olarak bu problemlerden haberdar değil miydiniz” diye sordu.

 

AYAKLARINIZA İMKAN SUNULMUYOR

“Madem yapacak bir şeyiniz yoktu Karasu’yu kaderine terk etmek için mi göreve geldiniz?” diyen Sarıoğlu, “2016 yılı başında İller Bankası’ndan kullanılan 46 milyon liralık krediyi, yapılan yeni anlaşmaya göre 2040 yılı sonunda bitecek şekilde 64 milyon faiz ödeyerek ki bu faiz, anaparayı geçmiş durumda toplamda 110 milyon lira olarak ödenecek. Peki bu anlaşmayı yaparken Karasu’nun önümüzdeki 20 yılına ipotek koyduğunuzun farkında mısınız? Bu arada sahil projesi 12 milyon liraya mal olduğu açıklandı, bu durumda bizim ödeyeceğimiz faiz 5 tane sahil projesi yapıyor” dedi. Sarıoğlu, “Başkan Sarı konuşmasına şöyle devam ediyor, ‘Elimizdeki imkanları maksimum seviyede kullanarak adeta bir şeyleri kendi kendimize üreterek, dertlenerek ciddi yol aldık. Bende yollardan şikayetçiyim ama bunlar tabi ki ekonomi ve imkan meselesi. Bu imkanları da kimse gökten zembille indirmiyor. Ayaklarınıza imkan sunulmuyor’ sözlerini kullanmış. Peki halk olarak soruyoruz ne ürettik ne kadar yol aldık” şeklinde konuştu.

 

SİZE NE ENGEL OLDU

Başkan Hasan Sarıoğlu, “Seçim öncesi vaatler veriyordunuz, ‘biz iktidar partisiyiz bütün sorunları biz çözeriz’ diyordunuz. Seçim öncesi broşürler dağıtıldı, o broşürlerde olan hangi projeler gerçekleşti? Sayın Başkan daha önce yaptığı bir açıklamada ‘Hiçbir ara sokağa bir çivi dahi çakamayız kimse bizden bu konuda bir şey beklemesin demişti’ peki bugün gökten zembille inmiyor dediğine, adaylığı sürecinde biz yaparız derken acaba gökten iner diye mi düşünüyordu? Başkan Sarı devam ediyor, ‘Geldiğimiz günden bu güne deprem, kriz, sel, felaketi, salgın ekonomik kriz aldı başını gidiyor.’ Ben yanlış hatırlıyorsam özür dilerim lakin geldiğiniz günden bugüne yukarıda mazeret olarak saydığınız hiçbir doğal afet ilçemizde olmamıştır, koronavirüs bütün dünyanın mücadele ettiği bir illettir, yani sizin projelerinize engel teşkil edecek bir olay söz konusu değildir” ifadelerini kullandı.

 

DUA ETMEYE DEVAM

Başkan Sarıoğlu, “Sayın Başkan sözlerini şu ifadelerle bitiriyor, ‘Bir kuruşun hesabını yaparak imkanlar üretmeye çalışıyoruz. Cenabı Allah’ın önümüzü açacağını düşünüyoruz’ düşünce gücü ve dua gücü ile belediyecilik olur mu? Şeffaf belediye dediniz. Peki, soruyoruz, hangi mahallede kaç arazi sattınız, Karasu’da kaç arsa sattınız, deniz kenarında Karasu Belediyesi’ne ait arsa kaldı mı? Bu arsalardan gelen paraları nerelerde kullandınız, malum Karasu’da yapılan yolların tamamı Büyükşehir Belediyesi tarafından yapıldığını hepimiz biliyoruz. Peki ya bekleyen sorunlar? Trafik, otopark, üst geçit, kanal sorunu, çevre düzenleme, asayiş, hastane, yol ve altyapı sorunları. Başkan Sarı’ya soruyoruz, çözümlenmeyen her sorun için dua edip gökten zembille inmesini beklemeye daha ne kadar devam edecek?” diyerek açıklamasına son verdi.