GündemKarasuKocaaliSağlıkSpor

Kick boksta Karasu’yu temsil edecek

Kick boksta Karasu’yu temsil edecek

Karasulu Yıldıray Kalay, 22 Ocak’ta Şanlıurfa’da düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonası’nda Karasu’yu temsil edecek. Kalay geride kalan yıl Antalya’da düzenlenen uluslararası şampiyonada kilosunda bronz madalya kazanmıştı.

 

Bronz almıştı

Altı yıldan bu yana Karasu Fight Klup bünyesinde müsabakalara çıkan Yıldıray Kalay 22 Ocak’ta Şanlıurfa’da düzenlenecek müsabakalara gitmeye hazırlanıyor.  Daha önce katıldığı turnuvalarda elde ettiği başarılarla adından söz ettiren Kalay, geçtiğimiz yıl Antalya’da düzenlenen Uluslararası Kick Boks Turnuvası’nda gençler kategorisinde mücadele etmiş ve bronz madalya almıştı.

4 müsabaka yapacak

Şanlıurfa’da 22 Ocak’ta düzenlenecek müsabakalar dört gün devam edecek. Karasu Fight Klup adına yarışacak olan Yıldıray Kalay, bu yıl yetişkinler kategorisinde mücadele edecek. 4 gün sürecek müsabakalara Türkiye’nin her yerinden sporcuların katılacağını söyleye Yıldıray Kalay, rakiplerini yakından takip ettiğini ve bu turnuvadan başarı ile ayrılacağına inandığını söyledi.

İddialıyım

En formda olduğu dönemlerden birini yaşadığını ifade eden Karasulu Kalay, “Rakiplerimi takip ediyorum. Kendimi de oldukça formda hissediyorum. Şanlıurfa’da yapılacak Türkiye Şampiyonası’nda da başarı elde edeceğimden şüphem yok. Dört günün sonunda amacım Karasu’yu en iyi şekilde temsil etmek ve başarı elde etmek. Türkiye Şampiyonası’nda diğer illerden gelen sporcular ile de kaynaşma imkanımız olacak” ifadelerini kullandı.

Yıldıray Kalay, geçen yılki turnuvada bronz madalya elde etmişti.