KocaaliSpor

Kestanepınarı’nda muhteşem final

 

Kestanepınarı Mahallesi’nde 22 takımın katılımıyla başlayan Bahar Futbol Turnuvası Pazar günü oynanan final müsabakasıyla sona erdi. Çekişmeli müsabakayı penaltılarda kazanan Kestanepınarı Karaderespor turnuvanın şampiyonu oldu.

 

HEYECAN FIRTINASI

Kestanepınarı Mahallesi’nde 22 takımın katılımıyla 19 Mayıs tarihinde başlayan Bahar Turnuvası geçtiğimiz Pazar günü oynanan final müsabakası ile sona erdi. Birbirinden güçlü takımların 4 grupta yer aldığı ve yaklaşık bir buçuk ay süren 108 maçlık müsabaka sersisinde kupa sahibini buldu. Turnuvanın finalinde, yarı finalde Abatay Yapı’yı yenerek finale yükselen Şerbetpınarı Akın Banyo ile yarı finalde Akpınarspor’u yenerek finale yükselen Kestanepınarı Karaderespor kozlarını paylaştı. İlk yarısı Kestanepınarı Karaderespor’un 2-1’lik üstünlüğü ile sonuçlanan müsabakanın ikinci yarısı nefes kesi. Her iki takımın da bolca pozisyon bulduğu ikinci yarının tek golü Şerpetpınarı Akın Banyo’dan geldi. Müsabaka 2-2’lik eşitlikle sonuçlanınca şampiyonu belirlemek penaltılara kaldı. Penaltılarda rakibini 7-6’lık skorla mağlup eden Kestanepınarı Karaderespor 108 maçlık heyecan dolu turnuvanın şampiyonu oldu.

 

ŞAMPİYON KARADERE

Şampiyonluk ipini Kestanepınarı Karaderespor’un göğüslediği muhteşem serinin ikincilik kupası Şerbetpınarı Akın Banyo’nun, üçüncülük kupası ise Abatay Yapı’nın oldu. Turnuvanın en centilmen takımı ödülü Açmabaşıspor’a, gol krallığı ödülü ise toplam 15 gol kaydeden Ersin Sabır’a gitti. Yaklaşık 500 kişinin izlediği heyecan dolu final müsabakası ve kupa törenine Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, AK Parti İlçe Başkanı Ersan Demir, İlçe Emniyet Amiri Mehmet Mansur Saldıran, Ferizli AK Parti İlçe Başkanı Muhsin Zurnacı, Sakarya VİB Turizm Başkanı Suat Akın, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, mahalle muhtarları, esnaf ve vatandaşlardan oluşan yaklaşık 500 kişi katıldı.

 

ŞÖLEN ALANI

Turnuvayla ilgili konuşan Kestanepınarı Mahalle Muhtarı ve komite başkanı Selahattin Serhoş şampiyon ekibi kutlayarak turnuvaya destek verenlere teşekkür etti. Serhoş “Öncelikle bu güzel tesisi mahallemize ve bölgemize kazandırılmasında Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Kocaali Belediyesi ve İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğümüzden emeği geçen herkese mahalle halkı ve gençliğimiz adına teşekkür ediyorum. Böyle güzel yatırım ve hizmetlerin devamını bekliyoruz. Mahallelerimizin buluşma noktası olan bu güzel tesisi yaklaşık bir buçuk ay süren güzel bir turnuva ile şölen alanına cevirdik. Vatandaşlarımız birbirinden zorlu, çekişmeli 108 müsabakanın heyecanına ortak oldu. Turnuvaya katılan tüm takımlarımıza, müsabakalarımızın heyecanını kat be kat artıran sporsever halkımıza, değerleri sponsorlarımıza, kupa törenimize katılan kıymetli protokolümüze mahalle halkımız ve komitemiz adına canı gönülden teşekkürlerimiz sunuyorum. Şampiyon Kestanepınarı Karaderespor’u, tebrik ediyorum” dedi.