Siyaset

Kaya’dan MHP’ye ziyaret

Kaya’dan MHP’ye ziyaret

Ak Parti Sakarya Milletvekili Murat Kaya Karasu’ya yaptığı teşekkür ziyaretinde Milliyetçi Hareket Partisi’ne de gitti. Kaya, Cumhur İttifakı’nın iki büyük bileşeninden birinin MHP olduğunu ifade ederek, “Cumhur İttifakı ülkemizin geleceğini şekillendiriyor” dedi.

Teşekkür ziyareti

14 Mayıs’ta gerçekleşen genel seçimlerin ardından Sakarya Milletvekili seçilen Murat Kaya, teşekkür ziyaretleri kapsamında Karasu’ya geldi. Karasu’da Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Münir Ali Kara’yı ziyaret eden Kaya, seçim sürecinde gösterilen gayretten duyduğu memnuniyeti ifade etti. Kaya, Cumhur İttifakı’nın iki ana bileşeninin Ak Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi olduğunu ifade ederek, bu birlikteliğin uzun yıllar sürmesini temenni ettiklerini dile getirdi.

Ülke menfaatine

Çıkar ve pazarlıklardan uzak kurulan ve bu şekilde devam eden Cumhur İttifakı’nın ülke menfaati dışında bir amacının olmadığını dile getiren Kaya, “Bu halis niyetlerle kurulan, pazarlıklar ve çıkarlardan ari olarak varlığını sürdüren Cumhur İttifakı bu ülkenin teminatı durumundadır. Cumhur İttifakı’nın iki ana bileşeninden biri olan Milliyetçi Hareket Partisi’ne seçim sonrası ziyaret gerçekleştirmekten mutluluk duyuyorum. 28 Mayıs’taki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de bu durumun sandığa yansıyacağından en küçük bir şüphe duymuyoruz” dedi.

Kara: Uyum içindeyiz

Genel Seçimle öncesinde Cumhur İttifakı’nın tam manası ile sahaya yansıtıldığını ve Karasu özelinde bunun meyvelerinin de alındığını söyleyen MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, “Seçim kararı alınmadan önce Ak Parti ve MHP Karasu İlçe Teşkilatları olarak uyum içinde seçim çalışmalarımıza başladık. Sahayı bir gün olsun boş bırakmadık. Cumhurbaşkanı Adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın oyunun bu denli yüksek olmasının ve Cumhur İttifakı’nın bu denli destek görmesinde bu uyumun katkısı olduğunu düşünüyoruz” diye konuştu.

Rehavete kapılmadık

14 Mayıs’taki sonuçların ardından cumhurbaşkanlığı seçiminin 28 Mayıs’a kalmasından dolayı çalışmaya devam ettiklerini de sözlerine ekleyen Kara, “14 Mayıs’ta seçimin ikinci tura kalması neticesinde yeniden kapı kapı gezerek Cumhurbaşkanı Adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a oy istemeye devam ettik. İlk turda yarım kalan işi ikinci turda sağlam bir milli irade ile sonlandırmak ve ülkemizin istikrarına katkıda bulunmak istiyoruz” ifadelerini kullandı. Kaya’nın Kara’ya yaptığı ziyarete Ak Parti İlçe Başkanı Recep Aksu, Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı ve partililer de eşlik etti.

Ak Parti Sakarya Milletvekili Murat Kaya, MHP Karasu İlçe Teşkilatı’na ziyarette bulundu
MHP İlçe Başkanı Münir Ali Kara, Cumhur İttifakı’nın Karasu’da 14 ve 28 Mayıs öncesinde uyum içinde çalıştığını söyledi
Ziyaret sonrası MHP Teşkilatı önünde basına poz verildi