Spor

Kaya Darıçayırı’ndan ayrıldı

Kaya Darıçayırı’ndan ayrıldı

2.Amatör Küme’de başarılı bir grafik çizen ve şampiyon olarak 1. Amatör’e yükselen Darıçayırıspor ile Antrenör Ömer Kaya’nın yolları ayrıldı. Kaya, Darıçayırı’nın hedef koymadığını ve kendilerinin de kulüpte kalmasının bir manası kalmadığını söyledi.

Çare kalmadı

Darıçayırıspor’un 1. Amatör Küme’ye yükselmesi için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini ve fedakarlık gerektiğinde yaptıklarını ifade eden Antrenör Ömer Kaya, “Biz 1. Amatör Küme’de mücadele etmek için elimizden gelen gayreti gösterdik. Oyuncularımız da biz de elimizden gelen fedakarlığı yaptık ve özverili bir şekilde çalıştık. Bunun neticesi olarak da namağlup 1. Amatör Küme’ye yükseldik. Ancak kupayı kaldırmamızın hemen ardından yönetim bize önümüzdeki dönem için bütçelerinin olmadığını söyledi. Bize de ayrılmaktan başka çare kalmadı” diye konuştu.

Yazık oldu

2.Amatör Küme müsabakaları öncesinde kendilerine durumun izah edilmediğini de sözlerine ekleyen Antrenör Kaya, “Biz bu takımı 2 Amatör Küme için kurmadık. Oyuncularımızı alırken de 1. Amatör Küme’de devam edeceğiz dedik. Şampiyon bir takımın bir üst ligde de hedefi olması gerekir. Biz emeklerimizin karşılığını alamadığımızı düşünüyoruz. Kendi kredimizi kullanarak futbolcu davet ettik. Sonunda da mahcup olan tarafta yer aldık. Gayretimizin ve başarımızın karşılığının bu olmaması gerektiğini düşünüyoruz” dedi.