KarasuSpor

Kaya, “Çiçek gibi takım kuracağız”

 

Aziziyespor Başkanı Çetin Kaya ve yönetimi, Karasu basını ile Pazar günü kahvaltıda bir araya geldi. Kahvaltı sonrası açıklama yapan Başkan Kaya, “Bütçemize uygun, makul seviyelerde giderek çiçek gibi bir takım kuracağız ve izleyicilere maçlarımızda keyifli 90 dakikalar yaşatacağız” dedi.

 

HEYECAN YARATACAĞIZ

Pazar günü Aziziyespor Başkanı Çetin Kaya ve yönetimi, Karasu basını ile kahvaltıda bir araya geldi. Kahvaltıdan sonra açıklama yapan Başkan Kaya, “Geçen sene çalıştığımız arkadaşlarımızla tekrardan yeni bir oluşum yaratmak istiyoruz. Bu oluşumda geçen dönemdeki heyecanı, şevki daha da arttırmakla yaratacağımıza inanıyoruz” dedi. “Geçen dönem Aziziyespor’umuza desteklerimiz zaten vardı” diye belirten Kaya, “Bizler her zaman elimizi taşın altına koyduk. Başkan Reşit Yetim yorulduğunu söyleyerek, yönetimi devralmamı istedi. Bende kabul ettim” ifadelerini kullandı.

 

KİMSE YALNIZ KALMAYACAK

Şevk ve heyecanı doruklara taşıyacağız” diye belirten Kaya, “Başkan Yetim hala bizimle ve bizimle olmaya devam edecek. Devamlı bir sistem oluşturmaya çalışıyoruz. Bir kişinin mücadelesi ile olmayan tamamen bir görev dağılımı içerisinde olan, herkesin kendi görevini bildiği, diğer görev yapan arkadaşlarla kontak halinde olduğu bir sistem oluşturacağız. Reşit Başkan 12 yıl boyunca yalnız kaldı. Ama artık kimse yalnız kalmayacak. Herkesle bir bütün haline geleceğiz. Mahalleli, basın ve yönetimle bir olacağız. Altyapı sorumlusu Besim Ömer Cengiz oldu. Cengiz mahallede çocukları ve ailelerini çok iyi tanıyor. Altyapıda oynayan ve oynayacak olan evlatların aileleri ile bire bir kontak kuracak isim kesinlikle mahalle muhtarı Besim Ömer Cengiz’dir” şeklinde konuştu.

 

GÖREV DAĞILIMI

Başkan Kaya, “Geçtiğimiz sezon kulübümüzün antrenörü olan Fikri Yılmaz’la anlaştık. Yücel Şirin, Hakan Cengiz ve İlker Işık ise Futbol Şube Transfer Komitesinde görev aldı. Fikri Yılmaz’la anlaştıktan sonra Yücel Şirin, Hakan Cengiz, İlker Işık ile birlikte bir aydan bu yana yaklaşık 15 toplantı yaptık. Basın ve Halkla İlişkiler sorumluluğunu Uğur Şahin ve Aytaç Ayhan üstlendi” dedi. “Tatlıyı yemek önemli değil” diyen Kaya, “Önemli olan buraya kadar yalnız gelmemek. Sadece maçlara gelip tribünden destek vermek, sahaya atlamak Aziziyespor’u sevmek bu takıma destek vermek demek değildir. Bu yüzden güzel bir yönetim ve güzel bir görev dağılımı kesinlikle şart. Bizlerde bunu güzel bir şekilde tamamlama aşamasına geldik” ifadelerini kullandı.

 

KEYİFLİ 90 DAKİKA YAŞATACAĞIZ

Aziziyespor olarak şu ana kadar iki dış transfer yaptık” diyen Kaya, “İç transferde ise 4 tane topçuyla anlaştık. Birçok topçuyla görüşme yaptık ve yapmaya da devam ediyoruz. Para konusunda çok zorlanmıyoruz ancak futbolcuların Karasu’yu tercih etme noktasında zorlanıyoruz. Topçuları Karasu’ya getirme noktasında başka bir çözüm yolu bulmamız gerekiyor. Kalacak olduğu yerler hazır ancak topçulara merkez takımlarında oynamak daha cazibeli geliyor. Biz herkesi memnun edecek bir takım kuracağız. Adeta çiçek gibi bir takım kurmayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı. Kaya, “Şampiyon olur veya olmayız. Ama bizim hedefimiz şimdiden şampiyonluk. Panikleyerek gereksiz transferler yapmaktan kaçınıyoruz. Bütçelerimize uygun, makul seviyelerde giderek çiçek gibi bir takım kuracağız ve izleyicilere maçlarımızda keyifli 90 dakikalar yaşatacağız” dedi.

 

ZIMBA GİBİ ALTYAPI

Kaya, “Altyapıda Ömer Bıyık ile anlaştık. Yaz okulu için 32 evler tesisinde çalışmalarımız devam ediyor. Futbol okulumuzda 3 yaş gurubu 50 öğrencimiz bulunuyor. Bunun haricinde U-14, U-16, U-17 ve U- 19 takımlarımızda aktif olarak antrenmanlarına devam ediyor. Bizim niyetimiz 3 veya 4 sene sonra zımba gibi altyapıdan çıkmış çocuklarımızı A takımlarına kazandırmak. Tribünden gelen küfürlü konuşmalar ve bağırışlar için maçlardan önce gerekli uyarıları titizlikle yapacağız. Sene başında büyük bir toplantı gerçekleştirerek durumun izahını yapacağız. Çözümün küfür olmadığını, başka bir yol bulmamız gerektiğini anlatmaya çalışacağız. Kendi sahamızda oynarken taraflarımızın ettiği küfürlerden dolayı hakemin bizim aleyhimize sonuçlar vermeye başladığını gördük. Her açıdan bu durum bizlere de zarar veriyor. Bu sezon bu durumun önüne geçeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

AZİZİYESPOR KONSERİ YAPILACAK

Başkan Çetin Kaya, “Kadınlar maçlara gelmeli. Ne kadar erkek seyirci varsa bir o kadar da kadın seyirci olmalı. Bizler eşlerimizi de getirdik bu tribünlere. Getirmeye de devam etmeliyiz. Futbol sadece erkeklere hitap eden bir spor değil. Her kesime hitap etmeli. İnşallah sorunsuz sıkıntısız bir sezon geçireceğiz. Eskiden Aziziyespor geceleri düzenleniyordu. Bizler tekrardan bu geceleri düzenlemeye başlayacağız. 27 Temmuz Çarşamba günü Veziroğlu piknik alanında büyük Aziziyespor konseri yapağız. Niyazi Koyuncu’yu davet ettik. Kendileri de bizlere destek vereceğini belirtti. Gecenin organizasyonunu Basın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Uğur Şahin ve Aytaç Ayhan organize ediyor” şeklinde konuştu. (HABER: Ramazan Marmara)