Karasu

Kavurucu sıcaklar geliyor

Yeni haftada, yurt genelinde sıcaklıklar mevsim normallerinin 5-10 derece üzerinde olacak ve Sakarya da yüksek sıcaklık ve nem oranıyla bu durumdan etkilenen illerden biri.

Nem oranı yüksek
Kavurucu sıcaklar Türkiye genelinde etkisini göstermeye devam ediyor. Bu durumdan etkilenen illerden biri Sakarya olurken birçok ilçede de sıcaklık artış gösterecek. En çok etkilenen ilçeler arasında ise Karasu yer alıyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre hafta boyu en düşük sıcaklık 18 derece, en yüksek sıcaklık ise 32 derece olacak. Yükselen sıcaklıkla birlikte nem oranının da ki artıştan dolayı sıcağın daha fazla hissedilmesi bekleniyor. Konuyla ilgi Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından uyarılar yapıldı.
Önemli uyarı
Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin konuyla ilgili uyarısında, “Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan meteorolojik verilere göre şehir genelinde hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 5 ile 10 derece üstüne çıkılacağını tahmin ediliyor. Normalin üstünde seyreden sıcak hava koşulları nedeniyle yaşlılar, kronik rahatsızlıkları olanlar, hamileler ve çocuklar başta olmak üzere vatandaşlarımızın saat 16.00’a kadar açık alanlarda bulunmamaları, mecbur kalınmadıkça dışarı çıkmamaları hususunda dikkatli ve tedbirli olmalarını önemle rica ederiz” ifadeleri kullanıldı.