Karasu

KARGENÇ’ten yetişkin eğitimi

 

KARGENÇ Kulübü, spor ve gençlik projelerinden sonra yetişkin eğitimi alanında da projeler geliştirmek için çalışmalara başladı. KARGENÇ Kulübü Başkanı Ersel Aydın, sosyal ve temel becerilerin geliştirilmesi için geleneksel danslar projesinin faaliyetlerine başlandığı bilgisini verdi.

 

BEŞ ÜLKE ORTAKLIĞI

Yetişkin eğitimi alanında, Yunanistan Ulusal Ajansı tarafından desteklenen, yetişkinlerde entegrasyon ve temel becerilerin geliştirilmesi için bir araç olarak geleneksel danslar, yani  “Traditional dances as a tool for social integration and development of soft skills” adlı projenin faaliyetlerine başlandığını söyleyen KARGENÇ Kulübü Başkanı Ersel Aydın, projenin beş ülke ortaklığıyla gerçekleştirileceğini belirtti. Aydın, “Yunanistan, Türkiye, Sırbistan, Bulgaristan ve İspanya ortaklığı ile gerçekleştirilecek olan projemizin ilk toplantısını Bulgaristan Sofya’da gerçekleştirdik” diye konuştu.

ETKİNLİK PLANLAMASI

Proje süresince birçok yerel ve uluslararası etkinliğin planlandığının söyleyen Ersel Aydın, 27 Eylül’de İspanya’da yapılacak olan toplantı ile yerel faaliyetlerin zaman tablosunun oluşturulacağı bilgisini verdi. Aydın, “Yetişkinlerin temel beceri gelişimine ve sosyal dahiliyetine odaklanan projemiz ile özellikle dezavantajlı bölgelerde yaşayan kişileri hedef aldık. Bu kapsamda Gaziantep Üniversitesi Kültür Müdürlüğü ile yaptığımız işbirliği ve Gaziantep Okul Sporları Temsilcisi Sayın Göktuğ Akdoğan’ın katkıları çok değerli olacaktır. Kendilerine teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı. Tuğçe Erdem