EğitimKarasu

Kargenç’ten egzersiz toplantısı

Kargenç Yönetim Kurulu Başkanı Ersel Aydın, EU On THE MOVE adlı Erasmus+ Spor projesi değerlendirme toplantısına katıldı. Aydın, Portekiz Lizbon’da gerçekleşen toplantıda ilkokul çocukları için egzersiz programını değerlendirdi.

 

7 FARKLI ÜLKE

Kargenç Yönetim Kurulu Başkanı Ersel Aydın, ilkokul öğrencileri için egzersiz programlarına başlanacağını belirtti. Aydın, “Kargenç kulübü olarak ortağı olduğumuz EU ON THE MOVE adlı Erasmus+ Spor projesinin modül değerlendirme toplantısı için Portekiz Lizbon’daydık. 7 farklı ülkenin ortak çalışması olan ilkokul çocukları için okul sonrası eğlenceli egzersizler modülünün son halini değerlendirdiğimiz toplantı sonucunda ilkokul öğrencileri ve öğretmenleri için çok değerli bir kaynak ortaya çıkardık” ifadelerini kullandı.

İLKOKUL ÖĞRENCİLERİ UNUTULMADI

Başkan Aydın, “Yakın zamanda eğitimlerini de gerçekleştireceğimiz modül farklı branşları kapsayan yüzlerce oyunu içermektedir. İlkokul öğretmenlerinin el kitabı şeklinde tasarlanan modül tanıtım eğitimlerinin ardından tüm öğretmenlerin ulaşabileceği bir dijital kaynak olacaktır. Modülün oluşturulması sürecinde alanında uzman birçok kişinin rol alması ayrı bir değer olarak karşımıza çıkmaktadır. Projemiz modül eğitimleri ve pilot uygulamalar ile önümüzdeki süreçte devam edecektir” şeklinde açıklamada bulundu.