Karasu

Karateciler için EDUKA Projesi

 

KARGENÇ Kulübü Erasmus+ Spor destekleri ile yürütülen bir projeye daha imza attı. KARGENÇ Yönetim Kurulu Başkanı Ersel Aydın, karateciler için hazırlanan EDUKA Projesi’nin Türkiye ayağının Karasu’da gerçekleştirildiğini belirtti.

 

METOTLAR GELİŞTİRİLDİ

Genç karatecilerde sakatlıkları önlemeye yönelik metotları geliştirme çalışmaları yapmak amacıyla hazırlanan EDUKA Projesi hakkında bilgi veren KARGENÇ Yönetim Kurulu Başkanı Ersel Aydın, “Bu amaçla, Slovenya, Hırvatistan ve Türkiye’ den ortaklar ile Karasu’da buluştuk. Proje kapsamında toplam yirmi karate antrenörü deneyimlerini paylaştı. Projemiz önümüzdeki süreçte Slovenya Maribor’da ve Hırvatistan Rijeka’da yapılacak olan uluslararası faaliyetler ile devam edecektir” dedi.

DENEYİMLİ ANTRENÖRLER

Projeye katkıda bulunan deneyimli isimleri açıklayan Ersel Aydın, “Bu vesile ile katkılarından dolayı Karasu’da karate sporunda eşsiz çalışmalar yapan antrenörümüz Şevki Abakoç ve Nurcan Abakoç’a, World Shotokan Karate Organizasyon Kurulundan İsmail Bayazıt’a, İstanbul Eyüp Belediyesi Karate Antrenörü Havva Bayazıt’a, Serdivan Karate Antrenörü Emel Dramalı’ya, Sapanca Karate Antrenörü Elif Çaloğlu’na, Ferizli Karate Antrenörü Emrah Kaşkaş’a teşekkür ederiz” şeklinde konuştu. Tuğçe Erdem