Siyaset

Karasuspor sahipsiz değildir

 

MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, haftalık olağan basın açıklamasını gerçekleştirdi. Kara, “Bu şehrin en önemli markası olan Karasuspor sahipsiz değildir, yetim değildir, kaderine terk edilmiş hiç değildir” dedi.

 

KARASU’NUN MARKASI

Pazartesi günü MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, basın açıklamasını gerçekleştirdi. “Geride kalan hafta iki karşılaşma oynayan, sahasında Hendekspor’a 2-3 yenilen ancak hemen ardından grubun favori takımlarından Erenlerspor’u 1-2 mağlup eden Karasuspor ile ilgili de bir iki şey söylemek isterim” diyen Kara, “Bu şehrin en önemli markası olan Karasuspor sahipsiz değildir, yetim değildir, kaderine terk edilmiş hiç değildir. Karasuspor Karasu’nun en önemli markasıdır. Dün olduğu gibi bugün de yarın da bu şekilde olacaktır” ifadelerini kullandı.

ÜZÜNTÜ VERİCİ

Başkan Münir Ali Kara, “Yöneticisi bizim kardeşimiz olsa da sevmediğimiz kişi olsa da Karasuspor bizimdir, bizim desteğimiz hep Karasuspor’adır. Hendekspor karşılaşması sonrasında Karasuspor’un yalnız bırakılması üzüntü vericidir. Lobisinin kullanılmaması can sıkıcıdır. Siyasilerin kendilerini kenara çekmesi ise utanç vericidir. Karasuspor’un lig atlaması Karasu’nun lig atlaması, Karasuspor’un başarısızlığı Karasu’nun yüz karasıdır. Bu şekilde düşünmeyen idareci ya Karasulu değildir ya da nerede yaşadığının farkında değildir” şeklinde konuştu.

KAVGANIN KAZANANI OLMAZ

Açıklamasına son zamanlarda ilçe gündeminde yer alan Lunapark mevzusu ile devam eden MHP İlçe Başkanı Münir Ali Kara, “Karasu’daki lunaparkın bulunduğu alana Karasu Belediyesi tarafından bir proje geliştirilmiş, Lunapark işletmecileri de ellerindeki yapı kayıt belgesine istinaden durumu yargıya taşımışlardır” dedi. Başkan Kara, “Hukuki süreç netleşmeden Cuma günü Karasu Belediyesi’nin ekipleri tahliye işlemlerini başlatmışlardır. Bizim kanaatimiz o yöndedir ki kavgaların kazananı olmaz. İyi niyetin çözemeyeceği bir şey yoktur” diyerek sözlerine devam etti.

PANDEMİ SÜRECİ

Hukuk kaideleri içinde kalmak ve yetim hakkını savunmak ön şartı ile Karasu’nun ali menfaatleri doğrultusunda bulunulacak tüm girişimlerin yanında yer alırız” diyerek basın açıklamasına devam eden Başkan Kara, “Umarız ve dileriz ki bu konu da gerginliğin tırmanmadığı, kimsenin kırılmadığı ve aklıselimin galip geldiği bir şekilde noktalanır” dedi.  Pandemi sürecinde pek çok esnafın güçlükle ayakta kaldığını belirterek sözlerine devam eden Kara, “Bunlar için devletimiz imkanlar ölçüsünde yardım paketleri ve iyileştirmeler gerçekleştirmiştir” dedi.

SIKINTILAR ORTADA

Bu yardımların en sonuncusu Pazartesi günü Hazine ve Maliye Bakanlığının, Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin 7326 Sayılı Kanun Genel Tebliği, Resmi Gazete‘de yayımlanarak yürürlüğe girdi” diyen Kara, “Devletin bu şartlar altında vatandaşa uzattığı yardım elini mizaha konu etmeye kalkanlar olması normaldir. Ancak devlet yönetme bilincinde olanlar disiplin ve ciddiyetle karar almaya ve kişi ayrımı yapmaksızın vatandaşın refah düzeyini yükseltmeye gayret etmektedir” dedi. “Karasu için de bu şekilde kararlar alınması elzem durumdadır” diyerek açıklamasını sürdüren Kara, “Örneğin Karasu Atatürk Bulvarı’ndaki trafiğe kapalı alandaki çay ocaklarının durumu ve yaşadıkları sıkıntılar ortadadır” ifadelerini kullandı.

AÇIKÇA İFADE EDİLMELİ

Başkan Kara, “Geride kalan yıl bu esnafın ödediği dışarıya masa koyma kirasının karşılığını bulmadığı gün gibi ortadadır. Sadece birkaç ay açık kalarak 2 bin lira masa kirasını ödemek zorunda kalan çaycı esnafından bu yıl yine aynı miktarda para talep edilmektedir. Karasu Belediyesi’nin pandemi sürecinde esnafın yaşadığı güçlükleri göz önüne alması ve bu şekilde esnafın işlerini kolaylaştırması gerekmektedir. Eğer politika olarak bu alana masa-tabure atılması istenmiyorsa da bu açıkça ifade edilmeli ve bu yönde çalışma yapılmalıdır. Ortalama 1 buçuk liradan çay satan esnafın 2 bin liralık masa kirasını peşin olarak ödemesini beklemek, olası yasakların gelmesi durumunda da paranın peşin olarak alınmış olmasının keyfini çıkarmak gönül belediyeciliği sloganı ile bağdaşmamaktadır” diyerek açıklamasını sonlandırdı.