Karasu’nun BMC ve kimlik sorunu

 

Gelecek Partisi Sakarya İl Başkanı Fatih Sevindik, il ve ilçe yönetimi Cuma günü Karasu’da ziyaret gerçekleştirdi. Sevindik, “Karasu’nun en önemli sorunu BMC arazisi” derken, İlçe Başkanı Salim Direk ilçenin kimlik sorunuyla boğuştuğunu söyledi.

 

FINDIKÇININ SESİ OLACAĞIZ

Gelecek Partisi Sakarya İl Başkanı Fatih Sevindik, Karasu İlçe Başkanı Salim Direk, il ve ilçe yönetimi Cuma günü ilçede bir dizi ziyaretler gerçekleştirdi. Ziyarette basına açıklamada bulunan Başkan Sevindik, ekonomi ile alakalı ciddi sıkıntıların yaşandığını söyledi. Fındık üreticilerinin isyanda olduğunu söyleyen Sevindik, “54 TL olarak açıklanan fındık fiyatı bugün tüccarda 40 – 44 TL olarak işlem görüyor. Fındık yani şu anda 54 TL’ye bile gitmiyor. Bu fiyatlarla masraflar bile karşılanmıyor. Tarım bizim için çok önemli. Karasu’da çok fındıkçı kardeşimiz var. Onlarında sesi olacağız. Fındığın hak ettiği değeri alması için çok ciddi çaba sarf edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

BMC ARAZİSİ

Karasu’nun ivedilikle çözülmesi gereken sorununun BMC arazisi olduğunu da belirten İl Başkanı Fatih Sevindik, “Bu arazi ya millete teslim edilmeli, ya da Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nin kampüsü olarak değerlendirilmelidir. Bununla alakalı ciddi çalışmalar yapılabilir. Eminim ki bölge halkı da bundan memnuniyet duyacaktır” dedi. Esnafın zor durumda olduğunu da sözlerine ekleyen Sevindik, “Esnaf ya nakit çalışacak ya da krediye başvuracak. Bu duruma bizi kötü siyasetçiler düşürdü. Ekonomi iyi gidiyor, uçuyoruz diyorlar ama aslında dibe doğru batıyoruz. Zor bir sürecin içerisindeyiz ama şunu da söyleyeyim ki iyi siyasetçiler de var. Gelecek Partisi olarak biz bu işi çözeceğiz” dedi.

 

KARASU HER ŞEYİN FARKINDA

Ekonomi dalgalanmasında Karasu’nun ciddi zarar gördüğünü de söyleyen Başkan Sevindik, “Burası tatil için mütevazi bir yerdi. Çıta artık o kadar yükseldi ki Karasu’da yazlık sahibi olmak, tatil yapmak hayal durumuna geldi. Bu düzen değişmezse bu sene tatil işlerinin son senesi gibi duruyor” dedi. “Kime umutsuzluğa kapılmasın biz varız” diyerek sözlerine devam eden Sevindik, “Önümüzdeki ilk seçimde bizim milletimiz bu işin hakkını, değerini sandıkta verecek. Halk bu gidişata bir son verecek. Karasu halkı da artık her şeyin farkında” dedi. Genel Başkanımız Ahmet Davutoğlu’nun yüzde 49,5’luk oyuna sahip çıkacağız, bu gezilerimizle üzerine daha da fark koyacağız” diyen Sevindik, “Adım atmadığımız, kendimizi anlatmadığımız yer kalmayacak. Herkesin desteğini bekliyoruz” diye konuştu.

 

KİMLİK SORUNU

Gelecek Partisi Karasu İlçe Başkanı Salim Direk ise, Karasu’da rutin esnaf ziyaretlerine devam ettiklerini ve her daim vatandaşlarla dirsek temasında olduklarını söyledi. Karasu’nun kimlik problemi olduğunu söyleyen Direk, “Burası turizm mi, sanayi mi, tarım kentimi olacak. Ya da sanayi – turizm , turizm – tarım  beraber mi olacak? Karasu en çok bunun sıkıntısını yaşamakta. Bu yüzden ilçe adına 10 yıllık 50 yıllık uzun süreli programlar yapılmıyor. Bizim çabamız Karasu’nun mini Gebze’ye dönüşmesin. Bunları çok iyi düşünerek ilçemiz ve geleceğimiz için hareket etmeliyiz” dedi. İlçenin sorunlarını da bildiklerini belirten Direk, “BMC, demiryolu sorunu ve liman ile alakalı çıkabilecek problemleri Genel Başkanımız Ahmet Davutoğlu’na ilettik. Biz ne yapıyorsak ilçemizin menfaatleri doğrultusunda yapıyoruz” ifadelerini kullandı.