Eğitim

Karasulu öğrenciler bizleri şaşırtmadı

 

Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, 2019-2020 eğitim – öğretim yılında hayata geçirilen uluslararası projeler hakkında bilgi verdi. Turhan, “Her sene düzenlenen projelerde Türkiye genelinde Karasu’nun adını duyuran öğrencilerimiz, bu sene de Türkiye birinciliği ve ikinciliği ile bizleri gururlandırdı” dedi.

 

38 ÜLKE KATILDI

2019-2020 eğitim – öğretim yılında hayata geçirilen uluslararası projeler hakkında bilgi veren Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, “Değerli öğrencilerimiz 2019-2020 eğitim öğretim yılında bizleri şaşırtmadı. e-Twinning Kültürel Paylaşım Projesine katılan Karasu Atatürk Anadolu Lisesi Avrupa okul ağında yürüttüğü projeleri ile ilçemizin ilk ve tek eTwinning okulu olarak Sakarya’daki 13 okul arasına girdi. Çevreyi Koruma, Kültürel Paylaşım, Empati gibi projeleri ile farkındalık yaparak, hem ulusal hem de Avrupa kalite etiketi kazanan öğrencilerimiz bizleri gururlandırdı. Platforma dahil olan 44 ülkeden 38 ülke, Karasu Atatürk Anadolu Lisesi’nin projesine katılarak projenin değerine ve önemini bir kez daha gözler önüne sermiştir” ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE 2.’Sİ OLDULAR

Koronavirüs salgınına rağmen öğrencilerin projelere katılarak, birincilik ve ikincilik dereceleriyle adlarını duyurduğunu belirten Turhan, “Karasu Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Lisesi öğrencilerinin yapmış olduğu sanat terapisine dayalı grupla psikolojik danışmanın üniversite sınavına hazırlanan ‘12. sınıf öğrencilerinin sınav kaygısına etkileri’ adlı proje ile TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında 870 proje içerisinden Türkiye ikincisi olmaya hak kazandı. Dereceye giren öğrencilere Karasu İlçe Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı tarafından başarı belgeleri takdim edildi. Özverili çalışmalarından dolayı tüm eğitimcilerimizi ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum. İnanıyorum ki öğretmenlerimizin başarılı çalışmaları ile Karasu’nun adı her zaman tüm Türkiye’de duyurulacak” dedi. Gülcan Elmalı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir