Manşet

Karasu’dan tüm dünyaya

Karasu’da 2020 yılının sonlarında hizmete giren Biofis  Sistemleri firması ofis mobilyaları ve ofis oturma grupları üretimi yapıyor. Firma Devlet Malzeme Ofisi’nin Türkiye’deki sayılı tedarikçileri arasındadır. Dünyanın 16 ülkesine ihracat gerçekleştiren firma üretimin tamamını A’dan Z’ye kendi bünyesinde gerçekleştiriyor.
Kalite standardı
Devlet Malzeme Ofisi’nin Türkiye’deki sayılı tedarikçilerinden biri olan Biofis Sistemleri Karasu’dan dünyanın 16 ülkesine ihracat gerçekleştiriyor. Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Can, “Ürünlerimizi Devlet Malzeme Ofisi’nin ve İhracat müşteri taleplerine riayet edecek kalite standartları çerçevesinde üretiyoruz. Ürünlerimizin tasarım ve üretimini kendimiz gerçekleştiriyoruz” dedi.
6 bin metrekare
Yenimahalle 3. Cadde’de bulunan fabrikanın 6 bin metrekare kapalı alana sahip olduğunu ve 60 civarında çalışanlarının bulunduğunu söyleyen İsmail Can, “Ürünlerimizi sipariş usulü üretiyoruz. Sadece Karasu fabrikada bulunan mağazada perakende satış yapılıyor. Fabrikamız üç şekilde sipariş alıyor. Birinci tür ihracat için olan. İkinci tür kendi mağazasında satış yapmak isteyenler. Üçüncü tür ise Devlet Malzeme Ofisi için olan” diye konuştu.
A’dan Z’ye
Üretim tesisi içinde hammadde olarak gelen ürünlerin mamule dönüştüğünü de sözlerine ekleyen İsmail Can, “Fabrikamızda ürettiğimiz mobilyalar son kullanıcının kolayca tek tornavida ile kurabileceği şekilde tasarlanıyor. Ürünlerimizin şık ,ergonomik  ve sağlam olmasına özen gösteriyoruz. Ayrıca yenilikleri ve müşteri beklentilerini de göz önüne alıyoruz” ifadelerini kullandı.
81 ile gidiyoruz
İhracat ve mağaza satışları dışında Devlet Malzeme Ofisi’nin ürünlerini yerinde kurduklarını ifade eden Can, “Devlet Malzeme Ofisi tarafından satın alınan ürünlerin nakliyesini ve kurulumunu bizim personelimiz gerçekleştiriyor. Bu nedenle ülkenin 81 iline hizmet veriyoruz. Bunun için de yetişmiş personelimiz ve deneyimli kadromuz mevcut” dedi.
Geri dönüşüm
Ofis mobilya ve oturma grubunu bünyesinde ürettiklerini ifade eden Can, “Aynı zamanda tesisimizde iş sağlığı ve güvenliğini gözetiyoruz. İleri teknoloji  makinelerle çalışıyoruz. İşyerimizde çalışan sağlığını tehdit edebilecek konuları için önlem alıyoruz” dedi. Geri dönüşüme de büyük önem verdiklerini ifade eden Can, tüm atıkları değerlendirdiklerini ve neredeyse hiçbir malzemeyi de ziyan etmediklerini söyledi.
Büyümeye devam
İstanbul’da da fabrikalarının bulunduğunu söyleyen İsmail Can, Karasu’daki 6 bin metrekare kapalı alana sahip tesisin de kendilerine yetmediğini, tesis alanını genişletmek için önümüzdeki günlerde yeni yatırımlar yapacaklarını dile getirdi. İsmail Can, gelen toplu üretimleri sipariş büyüklüğüne de bağlı olmak koşulu ile 10 ile 15 gün gibi bir sürede teslim edebildiklerini de sözlerine ekledi.