Karasu’da vaka sayıları artıyor

 

Geçtiğimiz hafta Karasu Kaymakamlığı tarafından yapılan yazılı açıklama ile Karasu’da 3 apartmanın ve 20 kişinin karantinaya alındığı açıklanmıştı. Yeni verilere göre ise Karasu’da 3 evin, 1 binanın ve 19 kişinin daha koronavirüs nedeniyle karantinaya alındığını belirtti.

 

19 KİŞİ KARANTİNAYA ALINDI

Geçtiğimiz günlerde neredeyse sıfırlanan Karasu’daki koronavirüs vakaları yerini artışa bıraktı. Biranda Karasu’da yükseliş gösteren vakalar korkuya ve paniğe sebep oldu. Tedbirler ve denetimler sıkılaştırılırken Karasu Kaymakamlığı tarafından korkutan tablo açıklandı. Yapılan yazılı açıklamaya göre geçtiğimiz hafta Karasu’da 3 apartmanın ve 20 kişinin karantinaya alınmasının ardından, yine 3 ev, 1 bina ve 19 kişi daha koronavirüs nedeniyle karantinaya alındığı belirtildi.

GİRİŞ ÇIKIŞ KAPATILDI

Kaymakamlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, İncilli, Kuzuluk ve Aziziye mahallelerinde toplam 4 adreste pozitif vaka ve temaslılar tespit edildi. Bunun üzerine 3 ev ile bir binanın karantinaya alınması kararlaştırıldı.  Bölgede önlem alan polis ekipleri, yerleşim yerlerine giriş ve çıkışlara izin vermediği belirtildi. Karantinaya alınan adreslerdeki vatandaşların ihtiyaçları, Vefa Sosyal Destek gruplarınca karşılanacağı da belirtildi. Gülcan Elmalı

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.