Karasu

Karasu’da ilk Sağlık Kabini

 

Karasu İncilli Mahallesi’nde Özel Karasu Sağlık Kabini vatandaşların hizmetine açıldı. Hemşire Kübra Uğur Karabulut ve Sedanur Baştürk, evde ya da kabinde sağlık hizmeti verdiklerini belirtti.

 

YILDA 3 KEZ

Karasu İncilli Mahallesi’nde Özel Karasu Sağlık Kabini vatandaşların hizmetine açıldı. Sağlık Kabini’nde Hemşire Kübra Uğur Karabulut ve Sedanur Baştürk tarafından hizmet veriliyor. Karabulut, “Sağlık kabini eski yıllardan beri olan bir şey. Özellikle pandemiden sonra insanlar kalabalık hastane ortamına girmek istemedikleri için ister evlerinde ister kabinimizde hizmet alabilirler” dedi. Karabulut, “Fiyatlandırma tarifemiz alınan hizmete göre değişiklik gösteriyor. Her şeyimiz reçeteli”  dedi. “Karasu da sağlık kabinine ihtiyaç duyulduğunu fark ettik” diyen Karabulut, “Ortağım Hemşire Sedanur Baştürk’le beraber kabini açmaya karar verdik. Kabinde doktorumuz yok. Sağlık Bakanlığı kriterlerini ise tamamen taşıyoruz. Bakanlık yılda 3 kez kabini denetliyor” ifadelerini kullandı.

 

ÖZEL TARİFE

“SSK anlaşmamız yok, fiyatlarımız özel tarifedir” diyen Karabulut, “Fiyatlar kabin ve ev hizmeti olmasına göre değişim gösterebiliyor. Mesela enjeksiyon, kabin fiyatı 10 TL, ev hizmetleri fiyatı ise 30 TL’dir” dedi. Hizmetlerden bahseden Hemşire Sedanur Baştürk, “Enjeksiyon, pansuman, serum takma, sonda değiştirme/takma, tansiyon/şeker takibi, beslenme sondası takılması, küçük cerrahi işlemler, kulak lavajı, evde hasta bakım tedavisi, buhar ve oksijen tedavisi olarak hizmetlerimizi sıralayabiliriz” ifadelerini kullandı. Baştürk, “Ev hizmetlerimiz Karasu içinde geçerli. Eğer dış mahallelere gidilmesi gerekiyorsa bu da ekstra bir ücret tarifesi gerektirir” bilgisini verdi. Bahar Kaya