Karasu’da değil her yerdeyiz 

 

1999 yılından beri Karasu’da hizmet veren Terzi Hülya, bu yıl itibariyle internet üzerinden satışlara başladı. Mervemmoda_54 Instagram adresiyle müşterilerine hizmet vermeye başladıklarını Hülya Kılıç, gösterilen ilgiden de memnun olduklarını söyledi.

 

23 YILLIK TECRÜBE

8 aylık çıraklık döneminin ardından 1999 yılında resmi olarak Terzi Hülya adıyla dükkan açan Hülya Kılıç, markalaşma yoluna gidiyor. Kılıç, “23 yıldır her diktiğimiz kıyafeti özenle hazırladık, müşterimize sunduk. O yıldan itibaren elimizden çıkan her kıyafetimize etiket basarak ilk markalaşma yolunda adımlarımızı attık. İnsanlar bu şekilde hem bize daha kolay ulaşabildi hem de müşteri potansiyelimiz günden güne çoğaldı” dedi. Teknolojinin ilerlemesiyle çağa ayak uydurduklarını da söyleyen Hülya Kılıç, internet üzerinden açtıkları sayfa ile hizmet vermeye başladıklarını belirtti.

 

MERVEMMODA_54

Geçtiğimiz yıl ilk olarak diktikleri elbiseleri kendi dükkanın da satmaya başladığını söyleyen Kılıç, “Müşterimiz bizim diktiklerimi seviyor. Provasız çalışıyoruz, diktiklerimizde sorun çıkmıyor. Bu nedenle biz de kendi çapımızca ilk olarak diktiğimiz elbiseleri dükkanımızda sattık. Her şey yolunda gidince de çağa ayak uydurarak Instagram uygulamasından mervemmoda_54 adresiyle 38-54 beden arası elbise satışlarımıza başladık” dedi. Gösterilen ilgiden memnun kaldığını da söyleyen Terzi Hülya Kılıç, “Şu an için satışlarımız sadece Türkiye içi. Yurtdışı satışlarını şimdilik düşünmüyoruz” dedi.

 

KIZIMA DEVREDECEĞİM

Mervemmoda_54’ün bir Terzi Hülya kuruluşu olduğunu da söyleyen Kılıç, çırak bulmakta zorlandıklarını bu yüzden kızına bu mesleği öğrettiğini ve bundan sonra internet üzerinden bu isimle devam edeceklerini söyledi. Kılıç, “Artık bu iş için istekli ve mesleği öğrenmek isteyen çıraklar bulmak çok zor. Bu yüzden bende bu işi seven, becerisi de olan kızım Merve May’ı yetiştirmeye karar verdim. Şu anda kendisi ile birlikte işletmemizi yürütüyoruz. Terzi Hülya’yı zaten bilen artık biliyor. Markalaşmamızı mervemmoda adı altında yapacağız. İlerleyen dönemlerde bende bayrağımı kızıma teslim edeceğim” ifadelerini kullandı.

 

İLGİ AZALMADI

Açılan hazır giyim mağazalarından etkilenmediğini de söyleyen Terzi Hülya Kılıç, “Bizim zaten oturmuş bir müşteri potansiyelimiz var. İşlerimiz de düşüş asla yaşamadık. 23 yılın verdiği deneyimle zaten Karasu’da Terzi Hülya bir marka” dedi. Dikimlerinde abiyelerin yer almadığını da söyleyen Kılıç, “Biz genelde günlük, spor daha sadece, tunik, elbise, alt-üst takım gibi kıyafetler dikiyoruz. İnsanların bir kısmı hazır giyime yönelse de hala özel dikim kıyafet giymek isteyen insanlar çoğunlukta” sözlerini kullandı.