EkonomiKarasu

Karasu’da bu tarife zor

 

Sakarya Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın Şubat ayında uygulamaya koyacağı zamlı tarife belli oldu. Karasu Klas Erkek Kuaförü işletmecilerinden Fatih Köz yeni tarife hakkında bilgi verdi. Köz, “Yüksek fiyatları Karasu’da uygulamak zor. Mevcut tarifeyi bile almakta zorlanıyoruz” dedi.

 

KÖZ YENİ TARİFEYİ AÇIKLADI

Sakarya Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın Şubat ayında uygulamaya koyacağı zamlı tarife belli oldu. Karasu Klas Erkek Kuaförü işletmecilerinden Fatih Köz yeni tarife hakkında bilgi verdi. Köz, “50 lira olan yıkamasız saç ve sakal kesimi 80 liraya, yıkamasız saç kesimi 40 liradan 60 liraya, sakal kesimi de 20 liradan 25 liraya çıkacak. 300 liraya olan damat tıraşı 400 liraya, göze çarpmayı seven erkeklerin tercihi saç boyası ise 150 liradan 200 liraya çıkacak. Kendilerini lüks statüsünde gören berberlerde, 70 – 100 lira arasında değişen saç-sakal kesiminin ise 150 liraya yaklaşması bekleniyor. Tabi bu yüksek fiyatları Karasu’da uygulamak zor” ifadelerini kullandı.

 

İŞ POTANSİYELİ DÜŞTÜ

Köz, “Fiyatlar gelen zamlara göre iç açıcı. Çünkü bizim kiramıza da, malzemelere de zam geldi. Bizde fiyatları yükseltmek zorunda kalıyoruz. Zam geldi iş potansiyelimiz düştü, müşteri potansiyelimiz azaldı. Vatandaşlar artık evde tıraş olmaya başladı. İlçelerde bu fiyat tarifelerini uygulayamıyorsun. Eski esnaflardan olduğumuz için tarifenin altında bir fiyat uyguluyoruz. Gün geliyor hiç ücret alamıyoruz” dedi. Köz, “Tarifeler yüksek ama bizimde elimizden gelen bir durum yok. Aldığımız kolonya bile 70 TL’den 190 TL oldu. Her şeyin üstüne yüzde 50 zam gelince maalesef biz de zamlı fiyatları uygulamak zorundayız” ifadelerini kullandı. Bahar Kaya