KarasuSiyaset

Gençler önemsenmeli

 

Gelecek Partisi Karasu İlçe Teşkilatı Gençlik Kolları Başkanı Tunahan Kayıkçıoğlu, gençlerin kaygıları ile ilgili açıklama da bulundu. Kayıkçıoğlu, “Eğer gençleri dinlersek, onların dertlerini kendi derdimizmiş gibi yaklaşırsak, o zaman daha güçlü bir Türkiye oluruz” dedi.

 

MİLYONLARCA İNSAN İŞSİZ

Gelecek Partisi Karasu İlçe Teşkilatı Gençlik Kolları Başkanı Tunahan Kayıkçıoğlu, gençlerin kaygıları ile ilgili açıklama da bulundu. Kayıkçıoğlu, “İnsan yaşının en güzel, en güçlü, en aktif ve mutlu dönemi olan gençlik dönemi, aynı zamanda kriz, bunalım, sıkıntı ile de bilinmektedir. Hele ki günümüzdeki pandemiden dolayı artan yoksulluk, yetersiz eğitim, geçinememe ve gelecek kaygısı göz önüne alındığında bu durum daha da net belli olmaktadır. Son zamanda pandeminin de eğitimi etkilemesiyle gençlerin gelecek kaygısı daha da artmış durumda. Üniversite mezunu olup da iş bulamayan birçok insan günümüz Türkiye’sinde mevcut” ifadelerini kullandı.

 

SORUNLAR DİNLENMELİ

Kayıkçıoğlu, “Üniversite öğrencilerin 1/4’ü barınacak yer bulamıyor. Devlet yurtlarındaki konforu yetersiz buluyor. İktidar partisi gençlerin sorunlarını dinlemeli ve çözüm için çalışmalar yapılmalıdır. Fakat günümüzde genç kesimin fikirleri, düşünceleri ve sorunları dinlenmemekte, kulak ardı edilmektedir” dedi. Kayıkçıoğlu, “Peki, şöyle bir soru soralım, Türkiye’deki gençler ne istiyor? Gençler saygı görmek ve karar alma süreçlerine katılmak ya da şeffaflık istiyor. Bugün Türkiye’de genç işsizlik yüzde 25 seviyesinde. Dünyada bu oran yüzde 13 seviyesinde. Yani, Türkiye’de iki katı. Gençler kazandıkları paranın değerli olmasını istiyor. Borçlarla, faturalarla, ev kiraları ile bitmesini istemiyor” şeklinde konuştu.

 

DAHA GÜÇLÜ TÜRKİYE

Gençler, daha fazla hak ve özgürlük istiyor” diye belirten Kayıkçıoğlu, “Kendilerine değer verilmesini, diplomasinin işe yaramasını, yabancı uyruklu öğrencilerden farkları olmasını, insanların onları anlamalarını istiyor. Merak, cesaret ve yaratıcılık özelliklerini kolayca yaşamak istiyor. Güvencesizlik Türkiye’de gençlere has bir olgu değil. Eğer gençleri dinlersek, onların dertlerine kendi derdimizmiş gibi yaklaşırsak, o zaman daha güçlü bir Türkiye oluruz. Gelecek Partisi Karasu ilçe Başkanlığı ve Gençlik Kolları olarak ilçemizdeki üniversite öğrencilerinin bu ve bunun gibi her konudaki sorunlarını dinleyip çözüm arama yoluna gireceğiz. Gençler bende sizden biri olarak sizin sorunlarınızı, düşüncelerinizi çok iyi anlayabiliyorum. Sizle birlikle bunların üstesinden gelebiliriz