Karasu

Karasu’da bir ilk

Karasu’da bir ilk

Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Cumhuriyet’in 100. yılı nedeniyle okul logosuyla bin adet posta pulu bastırdı. Karasu’da bir ilke imza atan Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Canan Erol’a, pulları bizzat PTT Karasu Şubesi Müdürü Ahmet Sarkışla teslim etti.

Bin adet pul bastırdılar

Cumhuriyet’in 100. yılı nedeniyle Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, okul logosuyla bin adet posta pulu bastırdı. PTT Karasu Şubesi Müdürü Ahmet Sarkışla, Salı Günü Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret ederek pulları bizzat Okul Müdürü Canan Erol’a teslim etti. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Sarkışla, “Çeşitli ülkelerde puluçluğa yeni bir boyut getirmek amacıyla başlatılan, kişisel pul, hizmeti, Türk pulculuğunda bir yenilik olarak kuruluşumuzun 165. Kuruluş Yıldönümü kutlamaları çerçevesinde 25 Ekim 2005 tarihinde uygulamaya konuldu” şeklinde konuştu.

Hatıra amaçlı yapılıyor

Açıklamasına devam eden PTT Karasu Şubesi Müdürü Ahmet Şarkışla, “Bu uygulama kapsamında gerçek ve tüzel kişiler tarafından gönderilen görsel objeler pul olarak basılarak gerek hatıra amaçlı gerekse yurtiçi ve yurtdışı kayıtlı ya da kayıtsız her türlü posta gönderilerinde kullanılabilecek. Söz konusu objeler, kuruluş yıldönümünü kutlamak, belli bir olayı anmak, ticari bir ürünün tanıtımını yapmak, doğum günü, evlilik yıldönümü, anneler günü, babalar günü, mezuniyet töreni, sevgililer günü gibi durumlarda hatıra amaçlı yapılabiliyor” dedi.

  1. yıl anısına

Müdür Şarkışla, “Bu kapsamda Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Canan Erol’un talebi üzerine Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılı anısına kendi logosunu kullanarak bin adet kişisel pul hizmetimizi sunmaktan gurur duyuyoruz. Okulumuz bu pulları yurtiçi ve yurtdışı, kayıtlı ve kayıtsız her posta gönderisinde posta ücreti olarak kullanabilecekler. Karasu’da eğitim ve öğretim vermekte olan tüm okullarımızın ve Karasulu hemşerilerimizin talep etmeleri halinde Karasu PTT Şubemize gelerek bu hizmetten faydalanabilirler” ifadelerini kullandı.

Kendi pulumuzu kullanacağız

Ardından açıklamada bulunan Okul Müdürü Canan Erol, “Cumhuriyetimizin 100. yılına nedeniyle PTT Karasu ile yaptığımız protokol neticesinde okulumuz adına bin adet pul bastırdık. Ödeneğimizi Milli Eğitim Bakanlığı’ndan aldık. Devamsızlık yapan çocuklarımızın ailelerine mektup gönderiyorduk ve bunlara PTT’nin pulu basılıyordu. Artık kendi pulumuzu kullanarak bu postaları göndereceğiz. Karasu’da da bu uygulamaya öncelik yapmaktan gurur duyuyoruz” diye konuştu.

Şarkışla, “Karasu’da eğitim ve öğretim vermekte olan tüm okullarımız bu hizmetten faydalanabilir” dedi.
Erol, “Artık kendi pulumuzu kullanarak bu postaları göndereceğiz” diye konuştu.