Siyaset

Karasu’da başvuranlar kimler

Karasu’da başvuranlar kimler

Ak Parti’de aday adaylık süreci sona erdi. Karasu’dan aday adayı olacağı ifade edilen isimlerden kimler başvuru yapmadı? Kimler ışık görmedi? Kimler başvuru yaptı? Tüm detaylar bu haberde…

Ak Parti’de aday adaylık başvuru süreci Çarşamba akşamı sona erdi. Karasu’dan konuşulduğu kadar aday çıkmadı. Daha önceden aday adayı olacağı konuşulan isimlerden bazıları başvuru yapmadı. Peki başvuran ve vurmayanlar kimler…

Ak Parti’de Çarşamba günü mesai sonunda biten aday adaylık başvurularında Karasu’dan 5 isim kesinleşti. Bu isimler başvuru sırası ile Kamil Özen, Yakup Altıntaş, Yakup Ayar, Zeki Yılmaz ve Ömer Babalıoğlu oldu.

Aday adayı olacağına ilişkin açıklama yapan Dursun Caner, Dursun Ali Akbaş ve Metin Yıldırım başvuruda bulunmadı. Aday adayı olduğu günden itibaren yeni döneme hazırlık yaptığı bilinen Eczacı Samet Altuntaş da başvuru yapmadı.

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı ise doğal aday adayı kabul edildiği için başvuru yapmadı. Aday adaylık başvurusu yapanlardan AFAD’a 20 bin lira vermeleri istenirken aynı isimler ilçe teşkilatına da bir o kadar ödeme yaptı.