EğitimKarasu

Karasu’da 637 ter döktü

Karasu’da 637 ter döktü

Karasu’da 637 öğrenci Liselere Geçiş Sınavı’nda ter döktü. Karasu’da toplam 23 okulda pazar günü yapılan sınavda öğrenciler sınav salonlarında veliler ise okul bahçelerinde heyecan yaşadı.

2 oturum halinde

Pazar günü gerçekleştirilen Liselere Giriş Sınavı heyecanı Karasu’da da yaşandı. 23 sınav merkezinde 637 öğrenci daha iyi bir liseye girmek için ter döktü. Öğrencilerin kendi okullarında farklı öğretmenler gözetiminde sınava tabi tutulduklarını söyleyen Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, “Öğrencilerimiz pazar günü 2 oturum halinde sınava girdi. Kendi okullarında sınava giren öğrencilerimize kendi öğretmenleri olmayan gözetmenler eşlik etti” dedi.

Önemli bir sınav

Sınavın Karasu’da sorunsuz bir şekilde tamamlandığını da sözlerine ekleyen İlçe Milli Eğitim Müdürü Turhan, “Sınav esnasında Karasu’da bir sorun meydana gelmedi. Velilerimiz evlatlarını kapıda bekledi. Öğrencilerimiz de iki oturumda soruları yanıtlamaya çalıştı. Biz de İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü personeli olarak okul ziyaretlerinde bulunduk ve sınavın sorunsuz şekilde tamamlanması için gayret gösterdik. Çocuklarımızın geleceğinin şekillendiği bu sınavın adil şekilde gerçekleşmesini sağladık” ifadelerini kullandı.