EğitimKarasu

Karasu’da 18 Mart programı

 

Karasu Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda Salı günü 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü programı düzenlendi. Öğrencilerin hazırlamış olduğu gösteriler salonda duygu dolu anlar yaşattı. Programda Karasulu şehit aileleri de yer aldı.

 

MİLLETİMİZE HEDİYEDİR

Salı günü 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü programı Karasu Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Anadolu Lisesi Konferans Salon’unda yapıldı. Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı ise Şehit Hasan Keleş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Adem Evgin yaptı. Evgin, “Bayrağı bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak eğer uğruna ölen varsa vatandır. Çanakkale Zaferi Allah’tan başka hiçbir şeyden korkmayan vatan aşkının milletimize hediyesidir” dedi.

 

KAHRAMANA MEKTUP

Evgin’in konuşmasının ardından 18 Mart Çanakkale Zaferi konulu video gösterimi izletildi. Video gösteriminde sonra Şehit Hasan Keleş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden Zelal Ilgaz Eroğlu ve Cemal Çakal, Çanakkale Şehitlerine adlı şiiri seslendirdi. Program Çanakkale Geçilmez adlı oratoryo gösterisiyle devam etti. Şehit Hasan Keleş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden Miray Turhan Çanakkale adlı şiirini okudu. Halk Eğitimi Merkezi Müzik Öğretmeni Nesrin Akan Çiftçi yönetiminde okul öğrencileri Çanakkale türkülerini seslendirdi. Öğrencilerin seslendirdiği türküler salonda duygu dolu anlara yer verdi. Programda 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolasıyla düzenlen  “Çanakkale Kahramanıma Mektup” temalı mektup yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

 

ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

Liseler arası mektup yarışmasında 1. olan Karasu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden Eray Özdemir mektubunu okudu. Özdemir’e ödülünü Kaymakam Ahmet Naci Helvacı verdi. Ortaokullar arası mektup yarışmasında 1. olan Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu’ndan Ecem Naz Sakal’a mektubunu okudu. Sakal’a ödülünü Karasu Belediye Başkan Vekili İsmail Karakaş taktim etti. Liseler arası mektup yarışmasında 2. olan Karasu Anadolu Lisesi öğrencisi Zeliha Karataş’a ödülünü İlçe Emniyet Müdürü Halil Akyol verdi. Ortaokullar arası mektup yarışmasında 2. olan Denizköy Ortaokulu’ndan Melisa Çakar’a ödülünü Şehit Cengiz Yaltıraklı’nın babası Cemil Yaltırak verdi. Ortaokullar arası mektup yarışmasında 3. olan Denizköy Ortaokulu’ndan Emine Yaren Aydemir’e ödülünü Şehit Hasan Keleş’in babası Yaşar Keleş verdi. Bahar Kaya