KarasuSiyaset

Karasu için yanlış hamle

 

CHP Karasu İlçe Kadın Kolları, Pazar günü kahvaltıda bir araya gelerek geniş çaplı toplantı düzenlendi. Toplantıya CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç’ta katıldı. Özkoç, Karasu’ya kurulması planlanan Yeşil OSB ile Denizköy’de bulunan imarsız ve kıyı kenar çizgisi içerisinde kalan tatil köyü konularını hakkında açıklamada bulundu. Özkoç, “Böyle bir turizm ilçesi için çok yanlış bir hamle yapılıyor” dedi.

 

GEREKİRSE DAVA AÇARIZ

Pazar günü CHP Karasu İlçe Kadın Kolları, kahvaltı programı düzenledi. Geniş çaplı düzenlenen kahvaltı programına CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç’ta katıldı. Özkoç, Karasu’ya kurulması planlanan Yeşil OSB ile Denizköy’de bulunan imarsız ve kıyı kenar çizgisi içerisinde kalan tatil köyü konularına da değindi. Özkoç, “Böyle bir turizm ilçesi için çok yanlış bir hamle yapılıyor. Tamamen oldubittiyle hareket edildiği görünüyor. Yeşil OSB konusuna kesinlikle rıza göstermeyeceğiz. Eğer böyle bir şey yapılmaya kalkılırsa dava açarız. Tamamen insanlara zarar verecek şekilde yapılan her hamlenin karşısında duracağız” ifadelerini kullandı.

 

HAKLARINIZI GERİ ALACAĞIZ

Denizköy Mahallesi’nde kıyı kenar çizgisi içerisinde yer alan ve imarsız olarak inşa edildiği söylenen tatil köyü konusunu da değinen Milletvekili Engin Özkoç, “Sadece burada değil Türkiye’nin her yerinde bu ve buna benzer bir yağmacılık söz konusu. Bunlarla yakinen ilgileniyorum” sözlerini kullandı. Engin Özkoç, “Bu yağmaya son vereceğiz. Sadece 10 ay kaldı. Türkiye ne yazık ki belirli alanlarıyla değil topyekun bir yağma altında. Bunu bitireceğiz. Bu güzel kentle ve bu ülkeyle ilgili kuralsız yapılan her şeyin karşısında duracağız. Hukuki çerçevede insanların haklarını onlardan geri alacağız. Çok az kaldı” şeklinde konuştu.

 

ÜLKEYİ SEVENLER YÖNETSİN

Bartın’da meydana gelen elim kaza ile ilgili de konuşan Özkoç, “Ölüm bu işin fıtratında var denilerek bu şirketlere öncülük edildi. Gerçekleşen terör eylemlerinden birinde bir kişi öldü Cumhurbaşkanı çıkıp dedi ki ‘bazı münferit olaylar olabilir’. Bir kişinin ölümü münferit bir olay mıdır? Yılbaşından bu yana 60 askerimiz şehit düştü. Bu ölümler münferit ölümler midir? Sayın Süleyman Soylu çıkıp diyor ki teröristlerin ayakkabı numaralarına kadar biliyoruz. Sonuç 10 ay da 60 can. Bu canların aileleri için bu ölümler münferit midir? Biz, bu ülkeyi seven insanlar yönetsin istiyoruz. Evlat acısını bilen, acıyı bizzat yaşamasa da empati kurabilen insanlar yönetsin istiyoruz. İş kazalarını bu işin fıtratında var mantığıyla basitleştirenlerin bu ülkeyi yönetmesini istemiyoruz” ifadelerini kullandı.

 

CUMHURİYET’İ BİR DAHA İNŞA EDECEĞİZ

Bir avuç insanı zenginleştirip Türkiye’nin bereketli topraklarını yok eden yöneticileri başta görmek istemiyoruz” diyen Özkoç, “Çiftçi intihara zorlanıyor. Her şeyin ithal edildiği bu dönemde çiftçisinin yanında durmayanların bu ülkeyi yönetmesini doğru bulmuyoruz” dedi. Özkoç, “Çocuklarımızın canından birkaç tane can diye bahsedildi bu ülkede. Biz bu zihniyetin bu ülkeyi yönetmesinden yana değiliz. Biz vicdan, ahlak, korkusu olan ve vatandaşın karşısına çıktığında yüzü kızaran insanların bu ülkenin başına gelmesini istiyoruz. Bu ülkede hiç yoktan bir Cumhuriyet yaratıldı. Öyle köklü bir Cumhuriyet yaratıldı ki vicdan sahibi olmayan yöneticiler gelip parçalayamıyor. O çınarın kökleri Türkiye’nin her tarafına sarmış güçlü kökler. Sizler bu ülkeyi bırakmadığınız için o insanlar ne yaparsa yapsınlar Türkiye Cumhuriyeti’nin kökünü sarsamıyorlar. Bu Cumhuriyeti milletimizle birlikte bir daha inşa edeceğiz” şeklinde konuştu.

 

ÖNCELİĞİMİZ GENÇLERİMİZ OLACAK

Cumhuriyet’i inşa ederken bunu kucaklaşarak yapacağız, savaşarak değil barışarak yapacağız” ifadelerini kullanan Özkoç, “Türkiye’nin zenginliklerini bir avuç insanla değil, 84 milyon insanla paylaşarak yapacağız” dedi. Özkoç, “Bu inşayı bilimle ve akılla yapacağız. Göreve geldiğimiz ilk yılda çocuklarımızın yurt sorunu tamamen ortadan kalkacak. Önceliğimiz gençlerimiz, geleceğimiz olacak. Çocuklarımız şehit olsun diye değil, yaşatmak için mücadele edeceğiz. Onlardan bahsederken gururlarımız, geleceğimiz evlatlarımız diyeceğiz, birkaç tane demeyeceğiz. Kaderlerinde ölüm var demeyeceğiz. Kaderlerinde yaşam, mutluluk ve huzur var diyeceğiz. Türkiye tekrardan üreten bir Türkiye olacak. Üreten sanayiciye teşvik vereceğiz. O sanayicinin dünya pazarında eşit rekabet koşulları içerisinde mücadele edebilmesi için onun yanında duracağız. Ama üretimi yapan insanın yanında dururken emekçinin de hakkını alması için dimdik onlarında yanında duracağız” dedi. Özkoç’un ardından söz alan CHP Karasu İlçe Başkanı Aykut Süt, “Sözlerime Bartın’da meydana gelen elim kazada vefat eden işçilerimize başsağlığı dileyerek başlamak istiyorum” dedi. Süt, “Bugün burada güzel bir sinerji oluşturduk. Davetimize katılım sağlayan herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu. (HABER: Sündüz Andoğlu)