KarasuSiyaset

Karasu gelişmiyor genişliyor

 

Basın kuruluşlarını ziyaret eden Gelecek Partisi Karasu İlçe Başkanı Salim Direk, “Karasu gelişmiyor, genişliyor. İlçenin kimlik sorunu var. Karasu’nun ne şehri olacağı bir an önce tespit edilmeli” dedi.

 

İLGİ GÖRÜYORUZ

Gelecek Partisi İlçe Başkanı Salim Direk, Gençlik Kolları Başkanı Tunahan Kayıkçıoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Engin Sivrikaya ve Hatice Er ile birlikte basın kuruluşlarını ziyaret etti. Saha çalışmalarına başladıklarını ve çeşitli ziyaretler gerçekleştirdiklerini söyleyen Başkan Direk, “Üye kayıtlarımıza da başladık. Kongre sürecine kadar ziyaretlerimiz sürecek. Sahada beklediğimizin üstünde ilgi görüyoruz, bu da heyecanımızı ve çalışma azmimizi artıyor” ifadelerini kullandı.

HER PARTİDEN KATILIM VAR

Üye çalışmaları konusunda aldıkları tepkilerden de memnun olduklarını söyleyen Direk, “Hemen her partiden üyelik başvurusu alıyoruz. Bunlar arasında Ak Partililer fazla olsa da, Cumhuriyet Halk Partili kimliği ile bilinen pek çok arkadaşımız da bizimle yol arkadaşlığı yapmaya başladı ve partimize üye oldu. Üye çalışmalarımıza ve ziyaretlerimize devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

DAVUTOĞLU GELEBİLİR

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun gönlünde Karasu ve Kocaali’nin ayrı bir yeri olduğunu söyleyen İlçe Başkanı Salim Direk, “Kongre tarihimizi henüz netleştirmedik. Ancak kongre yapana kadar da sahadan uzak kalmak istemiyoruz. Hem teşkilatımızı oluşturma noktasında hem de vatandaşla bir araya gelme noktasında çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Genel Başkanımızı kongremize davet edeceğiz” şeklinde konuştu.

İLETİŞİMİ ÖNCELEYECEĞİZ

Siyasetin temelinde insan ilişkileri yattığını söyleyen Başkan Direk, “Toptan reddeden ya da onaylayan bir yerel siyaset anlayışı içinde yer almayacağız. Yapılan iyi şeyleri de eksiklikleri de dile getirmekten çekinmeyeceğiz. Ancak muhalefet olmak adına her şeyi reddeden bir yapıda olmayacağız. Yanlışları veya eksiklikleri gidermek üzere eleştiride bulunacağız. Amacımız yerelde ilçemizin, genelde ise ülkemizin geleceğine katkıda bulunmak” dedi.

NE ŞEHRİ OLACAĞIZ

Karasu’nun şehir olarak kimlik bunalımı yaşadığını söyleyen Salim Direk, “Karasu turizm, tarım, sanayi arasında sıkışıp kalmış durumda. Bunların hepsi birden olmak mümkün değilse hangisi olacağımıza karar vermeliyiz. Belirlediğimiz hedefe ulaşmak için gayret etmeliyiz” dedi. Karasu’nun spor faaliyetleri noktasında da eksik kaldığını söyleyen Direk, “Ben eski bir milli atletim. Karasu’da sporun gelişmesi adına ne gerekiyorsa yapmaya hazırım” şeklinde konuştu. Tuğçe Erdem