Spor

Karasu Fenerbahçe’yi ağırladı

Karasu Fenerbahçe’yi ağırladı

Bölgesel Amatör Küme hazırlıklarını sürdüren Karasuspor, Fenerbahçe’nin U-19 ekibini ağırladı. Karasuspor’un gösterdiği performans göz doldurdu. Dostluk ve hazırlık maçı niteliğindeki maça seyircilerin ilgisi de oldukça yüksekti.

Şentürk de geldi

Karasuspor kendi sahasındaki hazırlık maçlarına devam ediyor. Daha önce takım arkadaşı olan ve pek çok kez aynı sahada forma giyen Semih Şentürk, Mahmut Hanefi Erdoğdu ve Serdar Ergelen bu kez Karasu’da bir araya geldi. Fenerbahçe U-19 Antrenörü Semih Şentürk’ün Karasu’da olmaktan duyduğu memnuniyet gözlerine yansıyordu. Maça seyircilerin ilgisi de oldukça yüksekti.

Başa baş mücadele

Karasuspor ile Fenerbahçe ekipleri arasındaki müsabakaya ev sahibi ekip hızlı başladı. Ardı ardına bulduğu pozisyonlarla seyircilere büyük heyecan yaşatan Karasuspor, 12. dakikada Samet ve 21’de Halil’in ayağından gelen gollerle 2-0 öne geçmeyi başardı. Maçın 42. dakikasında Fenerbahçe, Çağrı ile skoru 2-1’e getirdi ve soyunma odasına bu skorla gidildi. Maçın ikinci yarısında her iki ekip de oyuncu değişikliklerine önem verdi. Müsabakanın ikinci yarısında Fenerbahçe ekibi 2 gol daha buldu ve maçın skoru 2-3 olarak netleşti. Fenerbahçe’den Kerem ve Abdül de bu şekilde gol sevinci yaşayan isimler arasında yer aldı.

Hazırlıklar tam gaz

Semih Şentürk ile eskiye dayanan dostlukları bulunduğunu ve Şentürk’ün çalıştırdığı ekibi Karasu’da ağırlamaktan mutluluk duyduğunu söyleyen Karasuspor Antrenörü Serdar Ergelen, “Fenerbahçe ekibini Karasu’da ağırlamaktan son derece memnun olduk. Hazırlık müsabakası için ilçemize sarı-lacivertli ekibi getiren Semih Hoca’ya bir kez daha teşekkür etmek isterim” dedi. Hazırlık müsabakalarının amacının takımı lige hazırlamak ve eksikleri görmek olduğunu söyleyen Antrenör Ergelen,  “Biz de bu müsabakada hem kadroda oynayacak oyuncularımız hem de genç oyuncularımızı deneme fırsatı bulduk. Oyuncularımızın Fenerbahçe karşısında oynama deneyimi kazanması da son derece önemliydi” dedi.

Lige döneceğiz

Fenerbahçe ile oynadıkları maçın hazırlık maçından ziyade dostluk maçı olma niteliğinde olduğunu da sözlerine ekleyen Ergelen, “Aslında kendi liginizde ve denginizde ekiplerle oynadığınızda eksiklerinizi görürsünüz. Biz de bundan sonraki hazırlık maçlarımızın dengimiz olan veya ligimizde bulunan ekiplerle yapacağız. Bu şekilde hem rakiplerimizi tanıma hem de eksiklerimizi görme şansına sahip olacağız. Bundan sonraki müsabakalarımız çok daha ciddi olacak” ifadelerini kullandı. Ligde güçlü rakiplerin kendilerini beklediğini de sözlerine ekleyen Ergelen, “Biz de bu ligde kalıcı olacağız. Hem fiziksel hem de oyun kalitesi anlamında iyi oyunculara sahibiz. Sadece kazanmak için değil kaliteli futbolumuzu izletmek için de elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.

İlçeye güzel şeyler yaşattık

Fenerbahçe’yi Karasu’da ağırlamaktan son derece mutlu olduklarını dile getiren Karasuspor Başkanı Hasan Özkan da, “Semih Şentürk ve Mahmut Hanefi Erdoğdu’ya Karasu’ya bu güzel günü yaşattıkları için teşekkür ederim. İlçemizin reklamı açısından da bu organizasyon büyük önem taşıyor. Maçların başlamasına bir ay kadar bir süre var. Bu hazırlık maçlarında takımın eksiklerini görüyoruz ve uyum arıyor. Ligde kalıcı olma hedefindeyiz” dedi. Takımda gördükleri eksiklik ve ihtiyaçtan dolayı transfer çalışmalarına devam ettiklerini de sözlerine ekleyen Başkan Özkan, “Takıma takviyelerimiz olacak. En kötü ihtimalle bir kanat bir forvet ilavesi yapacağız. Bununla ilgili de görüşmelerimizi sonlandırma aşamasına geldik. Önümüzdeki günlerde Karasu’ya müjdeyi vereceğiz” dedi.

Üye çalışmalarımız sürüyor

Karasuspor’un sadece bugününü değil geleceğini de planladıklarını söyleyen Başkan Hasan Özkan, “Diğer yandan üye çalışmalarımıza da devam ediyoruz. Her geçen gün büyüyen bir aileye kavuştuk. Şu anda 250 sayısına ulaşmış durumdayız” dedi. Kurumsal bir gelir elde etmek ve takımı şehre yaymak için bu sisteme gittiklerini söyleyen Başkan Özkan, “Bu sistem sayesinde Karasuspor aidiyeti artacak. Her üye hesap soracak ve başarıdan da başarısızlıktan da kendini sorumlu hissedecek” dedi.