Karasu

Karasu bayramlaştı

Karasu bayramlaştı

Kurban Bayramı dolayısıyla Karasu’da bayramlaşma programı düzenlendi. Bayramın ikinci günü Başbuğ Alparslan Türkeş Parkı’nda yapılan bayramlaşma programına İlçe Protokolü, muhtarlar, meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katılım sağladı.

İkramlar yapıldı

Kurban Bayramı’nın ikinci günü Karasu’da bayramlaşma programı düzenlendi. Başbuğ Alparslan Türkeş Parkı’nda yapılan bayramlaşma programına İlçe Protokolü, muhtarlar, meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katılım sağladı. İlçe Protokolünün haricinde programa katılan minikler büyükleriyle bayramlaştı. Çocukların bayramını kutlayan Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, çocuklara bayram harçlığı dağıtmayı da ihmal etmedi. Ardından muhtarlar, meclis üyeleri ve vatandaşlar ilçe protokolü ile bayramlaştı. İkramlar yapıldı. Hoşsohbet edildi.

Beraberliğimiz daim olsun

Yapılan sohbetin ardından Karasu Kaymakamı Mehmet Uğur Arslan ve Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı kısa bir konuşma yaptı. Vatandaşların Kurban Bayramı’nı kutlayan Başkan Sarı, “Kurban Bayramı inşallah birlik ve beraberliğin artmasına vesile olur. İslam coğrafyasında akıtılan kanların ve zalimlerin zulmünün son bulmasını cenabı Allah’tan niyaz ediyoruz. Bayramlar, buluşma, kavuşma küskünlüklerin bir kenara bırakılması, küskünlüklerin ve kırgınlıkların bitmesi anlamına gelir. Birlik ve beraberliğimiz daim olsun. Tüm vatandaşlarımızın Kurban Bayramı’nı kutluyorum” şeklinde konuştu.

Kurumlar ziyaret edildi

Ardından Karasu Kaymakamı Mehmet Uğur Arslan, “Kurban Bayramı, hepimize huzur ve mutluluk getirsin” dedi. Program İlçe Jandarma Komutanlığı, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Karasu Devlet Hastanesi ziyaretleriyle devam etti. İlçe Jandarma Komutanlığı’nda protokol üyelerini Üsteğmen Hasan Alataş ve ekibi karşıladı. Emniyet Müdürlüğü’nde ise protokol üyelerini, Emniyet Müdür Yardımcısı Komiser Mahmud Kırım ve ekibi karşıladı. Karasu Devlet Hastanesi’ni de ziyaret eden ilçe protokolünü, Karasu Devlet Hastanesi Başhekimi Anıl Erdik karşıladı. Serviste yatan ve diyaliz ünitesinde tedavi gören hastaları ziyarette bulunan protokol üyeleri geçmiş olsun dileklerini ileterek bayramlarını kutladı.