KarasuKocaali

Karasu baştan Kocaali sondan ikinci

 

Sağlık çalışanlarının merakla beklediği atama nihayet gerçekleşiyor. Atama sonunda Karasu’ya 16 Kocaali’ye 2 sağlıkçı gelecek. Karasu Hendek’ten sonra en fazla personel alan ilçe oldu. Sakarya’ya ise toplamda 342 sağlıkçı atanacak.

 

KAÇ SAĞLIKÇI ATANACAK

663 Sayılı KHK’nın 45/A Maddesi Uyarınca Atama Yapılacak Sağlık Personeli Kılavuzu yayınlandı. Kılavuz’da yer alan verilere göre Karasu Devlet Hastanesi’ne bir orta öğretim mezunu hemşire, ön lisans mezunu diyaliz için bir, röntgen için bir olmak üzer iki, lisans mezunu iki ebe ve altı hemşire alacak. Karasu Bir No’lu ve İki No’lu Acil Sağlık Hizmeti İstasyonu ikişer sağlık teknisyeni, Karasu İlçe Sağlık Müdürlüğü bir sosyal çalışmacı, Kocaali Toplum Sağlığı Merkezi ise bir ebe ve bir hemşire alımı yapacak.

 

SAKARYA KAÇ SAĞLIKÇI ALINACAK

Sakarya’ya toplamda 342 sağlık personeli alınacak. Aslan payını Sakarya Eğitim Araştırma Hastanesi aldı. İlçelere göre dağılıma bakıldığında Hendek 18, Karasu 16, Akyazı 16, Pamukova 3, Kocaali, Kaynarca, Sapanca ve Taraklı 2, Adapazarı, Erenler, Arifiye ve Karapürçek 1 sağlık personeli alacak.

 

HANGİ İLÇE KAÇ SAĞLIKÇI ALIYOR

Sağlıkçıların Sakarya İlçelerine dağılımı belli oldu. Sakarya Kuzey Gazetesi Haber Müdürü Güler Cinasoğlu sizin için araştırdı. İşte detaylar: Akyazı: 2 hemşire (ortaöğretim mezunu) 4 sağlık teknikeri 1 diyaliz, 1röntgen, 1 diyetisyen, 7 hemşire (lisans mezunu). Hendek 2 hemşire (ortaöğretim mezunu), 3 sağlık teknikeri, 1 anestezi, 1 fizik tedavi, 1 tıbbi sekreter, 1 fizyoterapist, 1 ebe, 8 hemşire (lisans mezunu). Sakarya Eğitim Araştırma Hastanesi: 33 hemşire (orta öğretim) 1 anestezi, 15 sağlık teknikeri, 2 laboratuvar, 1 odyometri, 1 ortopedi, 2 radyoterapi, 6 röntgen, 17 tıbbi sekreter, 1 çocuk gelişimci, 1 dil ve konuşma terapisti, 1 diyetisyen, 20 ebe, 4 fizyoterapist, 128 hemşire (lisans mezunu), 1 ergo terapist, 1 odyolog, 3 psikolog. İl Sağlık Müdürlüğü 3 tıbbi sekreter, 1 çocuk gelişimci 1 psikolog 1 sosyal çalışmacı. Yenikent Eğitim Araştırma Hastanesi 1 hemşire (ön lisans), 1 röntgen, 1 çocuk gelişimci, 6 hemşire (lisans mezunu) 1 psikolog. Toyotasa Travmotoloji ve İlkyardım Hastanesi: 1 hemşire (orta öğretim) 2 anestezi, 1 evde bakım, 1 tıbbi sekreter, 1 diyetisyen, 6 hemşire (lisans mezunu 1 sosyal çalışmacı. Sakarya Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi: 1 ağız diş sağlığı, 1 diş protez, 1 röntgen. Adapazarı ilçe sağlık müdürlüğü 1 diyetisyen. Sakarya Halk Sağlığı Laboratuvarı 1 laborant. Pamukova: 1 sağlık teknikeri, 1 diyaliz, 1 diyetisyen. Taraklı: 1 sağlık teknikeri, 1 sağlık teknisyeni. Sapanca: 1 diyetisyen, 1 hemşire.  Kaynarca: 1 ebe, 1 hemşire. Geyve: 1 sağlık teknikeri, 1 laborant. Erenler: 1 sosyal çalışmacı. Arifiye İlçe Sağlık Müdürlüğü: 1 psikolog. Karapürçek: 1 sağlık teknikeri. Ferizli: 1 sağlık teknikeri.