EğitimKarasu

Karapınar’da anlamlı yarışma

 

Karasu Karapınar İlk/Ortaokulu’nda, Milli Mücadelenin en önemli belgelerinden biri olan İstiklal Marşı’nın Milli Marş olarak kabul edilişinin 101. yıl dönümü dolayısıyla İstiklal Marşı’nı ezbere okuma yarışması düzenlendi.

 

RUHUNU YAŞATABİLMEK

Karasu Karapınar İlk/Ortaokulu’nda, Milli Mücadelenin en önemli belgelerinden biri olan İstiklal Marşı’nın Milli Marş olarak kabul edilişinin 101. yıl dönümü dolayısıyla İstiklal Marşını ezbere okuma yarışması düzenlendi. Yarışma açılışında İlkokul Müdürü İbrahim Acar konuşma yaptı. Müdür Acar, “İstiklal Marşı, şiirin ötesindedir, amacımız öğrencilerimizi bir yarışma içine sokmak değil, İstiklal Marşımızın ve Mehmet Akif Ersoy’un ruhunu yaşatabilmektir” ifadelerini kullandı.

 

HEDİYELER SAHİPLERİNİ BULDU

Karapınar İlk/Ortaokulu öğrencileri arasında düzenlenen İstiklal Marşı ezbere okuma yarışmasında öğrencilerin İstiklal Marşı’nı manevi duygular içerisinde seslendirmesi kimi zaman gözyaşlarına kimi zaman ise gurura yer verdi. Duygu dolu geçen yarışmanın sonucunda yarışmaya katılan öğrencilerin birincilerine bisiklet, ikincilerine akıllı saat, üçüncülerine ise spor ayakkabı ve kıyafet hediye edildi. Ortaokul Müdür Yardımcısı Eray Çakaloğlu, yarışmaya 48 öğrencinin katıldığını ve katılan tüm öğrencilerin ödüllendirildiğini söyledi.