Siyaset

Karakaş: Evlatlarımızın kanı akmasın

Karakaş: Evlatlarımızın kanı akmasın

CHP Karasu İlçe Başkanı Semih Karakaş, Pençe- Kilit Operasyonunda Şehit düşen askerlerle ilgili basın açıklamasında bulundu. Karakaş, “Biz evlatlarımızın kanı yerde kalmasın demek yerine, artık evlatlarımızın kanı akmasın diyoruz” dedi.

Tarifsiz bir acı

Pençe- Kilit Operasyonunda Şehit düşen askerlerle ilgili basın açıklamasında bulunan CHP Karasu İlçe Başkanı Semih Karakaş, “Muhalefet partilerini terörle bağlantılı gibi göstermeye çalışan bir siyasi parti liderinin Hizbullahçılarla el ele meydanlarda gezdiğini unutmaması gerekir. Allah ıslah etsin. Pençe- Kilit Operasyon bölgesinden gelen ve tüm milletimizi tarifsiz bir acıya boğan haberle sarsıldık, kahrolduk. Üst bölgesine terör örgütü tarafından gerçekleştirilen sızma girişiminde 9 askerimizi, 9 vatan evladımızı kaybettik” ifadelerini kullandı.

Ulaşamayacaklar

Karakaş, “Şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet, yaralı askerlerimize acil şifalar, milletimize ve ailelerine başsağlığı diliyoruz. 12 evladımızı şehit verdikten sadece 3 hafta sonra 9 şehit verdik. Biz evlatlarımızın kanı yerde kalmasın demek yerine, Artık evlatlarımızın kanı akmasın diyoruz. Terör örgütleri asla amaçlarına ulaşamayacaktır. Biz, milletimizle birlikte yastayız. Öte yandan son zamanlarda iktidar ve paydaşlarının her alanda olduğu gibi terörle mücadele konusunda da kötü ve şahsi yönetilen politikalar sonucu, faturayı muhalefet partilerine kesme çabalarını görüyoruz” şeklinde konuştu.

Kabul edilemez

Genelde başlayan bu ahlaksız politik anlayışın, bazen yereldeki maşalarını da sahaya sürdüğüne şahit olduklarını belirten Başkan Karakaş, “Bu ayrıştırıcı ve bölücü anlayışın tek dayanağı düşük zekâ ürünü iftiralarıdır. Bunun son örneği BBP Genel Başkanı Mustafa Destici olmuştur. İktidarın akıldan uzak ve hamaset politikalarına alkış tutup, ucuz pazarlıklar ile sarayın kapıkulu olanların hadsiz açıklamalarını siyasi tutarsızlık ve yüzsüzlük olarak değerlendiriyoruz. Kendi cenahında dahi kabul görmeyen Destici’nin, saraya şirin gözükmek adına yaptığı akıl dışı yakıştırmalar kabul edilemez” diye konuştu.

Kör görmez, yakıştırır

Cumhuriyet Halk Partisi Karasu İlçe Başkanı Semih Karakaş, “Burnunun ucunu görebilecek siyasi ve toplumsal bakış açısına sahip olmayan Mustafa Destici için kullanılabilecek en iyi ifade kör görmez, yakıştırır deyimidir. Siyasetin bu seviyeye düşürülmesinden duyduğumuz üzüntüyü ifade ederken; nezaketsiz, manipülasyon ve iftiraya dayalı tüm söylemlere gereken tonda cevap vereceğimizden kimsenin şüphesi olmasın” diyerek konuşmasını tamamladı.